• BITCOIN/TL
  526325,381
  % -0,22
 • ETHEREUM/TL
  34709
  % 4,83
 • RIPPLE/TL
  10.31
  % -0,34
 • BITCOIN CASH/TL
  5450.93,346
  % 0,14
 • LITECOIN/TL
  1642
  % 0,65
 • COSMOS/TL
  307.18
  % -2,80
 • CARDANO/TL
  19.84
  % -0,98
 • TETHER/TL
  9.21
  % 0,31

Skybridge COO, ”Bitcoin Fonu 370 Milyon Dolara Yükseldi”

binance.gif

COO Brett Messing’e göre Skybridge Capital’in Bitcoin Fonu , ilk birkaç haftasında 360 milyon dolara yükseldi.

Messing’e göre Skybridge asla Bitcoin’e girmeyi planlamadı . Ancak Kasım ve Aralık 2020’de Skybridge , fonları adına Bitcoin’e yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı ve 4 Ocak 2021’de Skybridge Bitcoin Fonu’nu 300 milyon dolarla başlattı. Ve sonra, yeni para akışı ve Bitcoin’in fiyatındaki büyüme ile fonun değeri daha da yükseldi.

Pazartesi günü Decrypt’e verdiği demeçte “Şu anda yaklaşık 360 / 370 milyon dolar değerinde bir pozisyonumuz var” dedi.

Skybridge Bitcoin Fonu

Skybridge Capital, yönetim altındaki varlıkları 7 milyar dolardan fazla olan, SEC’e kayıtlı bir yatırım danışmanlığı firmasıdır. Eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetiliyor.

Fon, denetim devi Ernst & Young tarafından denetleniyor ve minimum 50.000 dolar yatırım gerektiriyor. Yatırımcıların da akredite olması gerekmektedir. Para iadeleri, 30 günlük bir bildirimle üç ayda bir mümkündür ve Fidelity, Bitcoin sorumlusu olarak hizmet eder.

BlackRock dün SEC ile iki açıklama yaptığında, fonlarından ikisinin Bitcoin vadeli işlem ticaretine girme olasılığını ortaya çıkardı, önemli bir sorunu vurguladı: l …

COO olarak Messing, çeşitli fonları üzerinden günlük operasyonlardan sorumludur. Ancak Bitcoin Fonu’nun şaşırtıcı derecede basit ve çalıştırılmasının verimli olduğunu söylüyor.

Messing, “Para gelir, Bitcoin’i satın alırız ve Fidelity’ye soğuk depoya gider. Bundan çok daha karmaşık olan 3 milyar dolarlık uzun vadeli bir fon çalıştırdım, sadece bir operasyonlar açısından. ”

Bitcoin Fonu, Bitcoin’in piyasadaki lider kripto para birimi olduğuna inanan ve olmaya devam edecek olan Bitcoin maksimalistleri tarafından da yönetilir.

Messing’in Bitcoin’e olan yolculuğu çok daha gençken başladı. Şimdi, erken yatırım günlerinde öğrendiği dersleri Bitcoin’e uyguluyor. “Hayatıma dönüp baktığımda, en iyi yatırımlar her zaman lideri satın almak ve sonra arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmamaktı.”

Bitcoin ETF tehdidi

Bitcoin Borsası Yatırım Fonu (ETF), Bitcoin endüstrisinde en çok beklenen gelişmelerden biridir, ancak Messing bunun Skybridge Bitcoin Fonu’nun büyümesi için kötü bir haber olabileceğine inanıyor.

Messing, “ETF bizi işsiz bırakacak, çünkü fonumuz devam edecek, ancak herhangi bir sermaye toplayamayacağız,” diyen Messing, “Neden özel bir fona ihtiyacım var?”

ABD’de Hala Bitcoin ETF Yok: Neler Oluyor?

Bir Bitcoin ETF veya borsa yatırım fonu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i kabul etmeleri için kutsal kâse olarak görülüyor. Birçoğu, pazara göre en büyük kripto para birimini kullanacağını düşünüyor …

Skybridge’in fonuna yönelik bu meydan okumayı öngören Messing, şirketin sermaye üretmek için bir ila üç yıllık bir zaman aralığı olacağını düşündü, ancak bu bile çok iyimser olabilir.

“Fonu başlattığımızda, sermaye artırmamız için bir ila üç yıllık bir zaman aralığı olacağını varsaydık,” diyen Messing, “Şimdi bir yıl olursa şanslı olacağımızı düşünüyorum.” Dedi.

binance.gif