• BITCOIN/TL
  587798,189
  % 0,28
 • ETHEREUM/TL
  39422
  % 2,30
 • RIPPLE/TL
  10.48
  % 0,21
 • BITCOIN CASH/TL
  6080.86,491
  % 0,89
 • LITECOIN/TL
  1891.62
  % 2,31
 • COSMOS/TL
  338.64
  % -0,56
 • CARDANO/TL
  20.63
  % -0,59
 • TETHER/TL
  9.65
  % -0,32

Silver Lake’ nin Kurucu Ortağı Glenn Hutchins, Bitcoin’ nin Yasadışı Kullanımı İle İlgili Yanlış Görüşleri Çürüttü

binance.gif

Yasadışı faaliyetler için kripto para birimlerinin kullanılması, Bitcoin eleştirmenleri tarafından, küresel ölçekte siber suç oranını büyük ölçüde artıran bir araç olarak Bitcoin’in etkisine ilişkin tutumlarını haklı çıkarmak için kullanılan ortak bir faaliyet olmuştur. Bitcoin topluluğu her zamanki tarzıyla bu iddiaları karşıt istatistiklerle çürütmek için her zaman hızlıdır. Ve şimdi, Glenn Hutchins, önde gelen kripto para birimini destekleyen en yeni etkileyici figür haline geldi.

Silver Lake Global teknoloji yatırım firmasının kurucu ortağı Hutchins’in, son zamanlarda Davos’ta dijital varlığın savunmasında yaptığı konuşmada ağırlığını Bitcoin’in arkasına koyduğu bildirildi . Hutchins, ilk olarak, görevden kaçma gibi USD suçlarının genellikle iz bırakmadan bırakıldığı artan orana dikkat çekti. Bitcoin blok zincirinin şeffaflığının en azından her etkinliği kaydetmeye ve yakalamaya yardımcı olduğunu da ekliyor.

ABD’de 100 dolarlık banknotların% 80-90’ı organize suç ve vergi kaçakçılığı için kullanılıyor ve bunun çok iyi bir nedeni var; “İzlenemezler ve değiştirilemezler.”

“Bununla birlikte Bitcoin kalıcı, değiştirilemez bir kayıt bırakıyor, bu nedenle onu kullanan neredeyse tüm suçlular yakalanıyor. Bitcoin’in çoğunlukla suç için kullanıldığını söylemek temelde yanlış. “

Hutchins, bu kusurlu anlatının geleneksel endüstrinin temeldeki blockchain teknolojisinin önemini kolayca gözden kaçırmasına nasıl izin verdiğini vurgulayarak birçok Bitcoin’cinin düşüncelerini yansıttı.

Göre 2021 Kripto Suç Raporu fidye kripto dolandırıcılık geçen yıl artıyor olmasına rağmen blockchain analitiğinizden firması Chainalysis, cryptocurrency faaliyetlerinin suç payının işlem hacminde% 0,34 düşüş yaşandı.

Hutchins, bu yıl Bitcoin’i savunan en büyük isimlerden biri. Net değerinin 2020 itibariyle 3 milyar dolar olduğu tahmin edilen milyarder CEO, Bitcoin’i büyük ölçüde Bitcoin’in temel alanlarıyla ilgili ara sıra yaptığı iddialarla destekleme geçmişine sahip.

Hutchins, 2020’de, muhaliflerin aksine Bitcoin’in artık bir balon olmadığını iddia etti. Bitcoin, Bitcoin’in uzun vadeli yatırım getirisine izin verecek şekilde yapılandırılmadığını belirten Warren Buffett gibi üst düzey endüstri oyuncuları tarafından birkaç farklı durumda dot com balonuyla karşılaştırıldı. Aksine Hutchins, 2017’deki Bitcoin ile üç yıl sonraki Bitcoin arasında büyük bir fark olduğunu gözlemliyor.

“Bu pazar arasında bazı gerçek farklılıklar var ve Biri şu ki… bunu perakende yatırımcılar değil… Bu büyük yatırımcılar ve şirketler tarafından yönlendiriliyor. Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller’ın Bitcoin yatırımlarını rapor ettiniz. Pek çok şirket buna yatırım yaptı veya PayPal gibi bunu bir ödeme hizmeti olarak sunuyor. “

zycrypto

binance.gif