• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Seychelles FCA, Çin’in En Büyük Kripto Borsası Huobi’yi Hiçbir Zaman Denetlemediğini Açıkladı

binance.gif

Blockchain, kripto ve dijital borsalarla yapmak için her şeyi kapsar Çinli gazeteci Colin Wu, paylaşmıştır Seyşeller FCA göre, adaların dayalı dünyanın kripto ticaret devi Huobi, Seyşeller yargı düzenlenmiştir olmamıştı söyledi.

Huobi, Seyşeller tarafından düzenlenmemektedir.

Colin Wu, Huobi Global Limited ile ilgili durumla ilgili olarak Seychelles FCA (Finansal Hizmetler Otoritesi) tarafından 8 Mart’ta yayınlanan bir basın açıklamasına atıfta bulundu.

Düzenleyici, Huobi’ye meşgul olduğu işi yapma yetkisi verecek herhangi bir lisans vermediğini yazdı.

FSA, bu vesileyle kamuoyuna yukarıda belirtilen IBC’nin bu tür bir faaliyette bulunmak için FSA tarafından verilen herhangi bir lisansa sahip olmadığını bildirir. Bu nedenle, işletme FSA tarafından düzenlenmemektedir ve geçmişte de düzenlenmemiştir.

FCA ayrıca, Huobi veya finansal varlıklarla benzer hizmetler üreten başka bir şirket tarafından sunulan hizmetler konusunda yatırımcıları ihtiyatlı olmaları konusunda uyardı.

6712_09

2020’de Binance ile benzer durumun yankıları

Medyada 2020’nin başlarında bildirildiği üzere, Malta düzenleyici , en etkili kripto topluluğu üyelerinden biri ve Forbes listesindeki bir milyarder olan Changpeng Zhao liderliğindeki kripto ticaret devi Binance’i hiçbir zaman denetlemediğini belirtti .

Genellikle CZ olarak bilinen Binance CEO’su, Şubat ayında MFSA’nın (Malta Finansal Hizmetler Otoritesi) yaptığı açıklamanın “gerçek, FUD ve yanlış anlamanın bir karışımı” olduğunu tweetledi.

Binance’in Malta’da bulunmadığını veya düzenlemeye tabi olmadığını kabul etti. Binance, dünyanın dört bir yanına dağılmış, ya doğrudan Binance tarafından ya da ortakları tarafından işletilen bir dizi düzenlenmiş kuruluşa sahip, o zamanlar yazdı.

Borsa, şubelerinin faaliyet gösterdiği ülkelerin yerel düzenleyicileri ile işbirliği yapar ve onların kural ve taleplerine uyar.

u.today

binance.gif