• BITCOIN/TL
  735076,446
  % -0,07
 • ETHEREUM/TL
  44095
  % -1,12
 • RIPPLE/TL
  14.05
  % 0,72
 • BITCOIN CASH/TL
  5891.5,213
  % -0,70
 • LITECOIN/TL
  1759.79
  % -3,80
 • COSMOS HUB/TL
  196.22
  % -3,64
 • CARDANO/TL
  6.88
  % -0,69
 • TETHER/TL
  27.04
  % -0,07

SEC, Ripple’ın Temel Savunmasını Etkisiz Hale Getirmek için Harekete Geçti ve XRP satışlarının yasadışı olabileceğini düşünüyor

binance.gif

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yakın zamanda açtığı grev teklifinde, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple’ın, XRP tekliflerinin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini fark ettiğini söyledi.

Ripple’ın temel “adil bildirim” savunması, SEC’in şirkete menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddialarını bildirmediği öncülüne dayanmaktadır.

Ancak ajans, tüm bu yıllar boyunca kripto para birimi endüstrisinde menkul kıymetler yasalarını uyguladığı konusunda ısrar ediyor. Hareket, Ripple Garlinghouse’un aslında kripto ile sermaye artırmanın menkul kıymetler yasalarına tabi olduğunu belirten DAO Raporunu okuduğunu söylüyor:

Ancak SEC, Ripple’ın yürüttüğü ve yaptırım eylemleri ve DAO Raporu gibi resmi ajans kanallarını kullandığı dijital varlık alanındaki menkul kıymet yasalarını inkar edilemez bir şekilde uyguluyordu (ve SEC personeli de eylemsiz mektuplarda, personel rehberliğinde ve konuşmalarda görüş sağlıyordu. kıdemli ajans memurları)

 

“Düzenleyici belirsizlik” örtmecesi

SEC, Ripple’ın, ajansın şirketi Nisan 2018’de araştırmaya başlamasından önce hiçbir işlem yapılmaması mektubu arayışında olmadığını savunuyor:

Ripple, menkul kıymetler yasalarının geçerli olabileceği konusunda gerçek bir ihbarda bulundu ve o sırada diğer piyasa katılımcıları tarafından takip edilen bir yol olan belirsiz olduğunu düşündüğü şeyi açıklığa kavuşturmak için hiçbir işlem yapılmaması için hiçbir adım atmadı.

Soruşturma hakkında bilgilendirildikten sonra, şirket, Garlinghouse’un sayısız röportajı sırasında yorulmadan tekrarlayacağı “belirsiz bir şekilde” örtbas ile geldi. Yine de, ajans yasadışı olduğu iddia edilen satışlarını sürdürdü.

Bazı borsalar, XRP’yi listeleyip listeleyemeyeceklerini öğrenmek için SEC’e yaklaşırken, düzenleyici, devam eden araştırmaları halka açıklayamadığı için netlik sağlayamadı.

Ripple’ın harekete 13 Mayıs’a kadar yanıt vermesi gerekiyor.

u.today

binance.gif