• BITCOIN/TL
  741423,616
  % 3,22
 • ETHEREUM/TL
  45333
  % 4,00
 • RIPPLE/TL
  13.97
  % 2,27
 • BITCOIN CASH/TL
  6575.55,584
  % 5,01
 • LITECOIN/TL
  1792.25
  % 3,49
 • COSMOS HUB/TL
  195.11
  % 2,70
 • CARDANO/TL
  6.85
  % 2,37
 • TETHER/TL
  27.45
  % 0,56

SEC, Larsen ve Garlinghouse’u Hedef Alan Ripple’a Yönelik Şikayeti Değiştirdi

binance.gif

SEC, blockchain firmasına karşı devam eden davasında Ripple’a karşı değiştirilmiş bir şikayette bulundu. Davanın gelişmelerini yakından takip eden avukat Jeremy Hogan’a göre, değiştirilen şikayet şimdi davadaki bireysel sanıklarla ilgili daha gerçekçi ayrıntılar içeriyor, Ripple Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i infaz ediyor.

İlginç bir şekilde, şikayetin değiştirilen 10. Paragrafı şimdi yeni bir iddianın altını çiziyor: “Larsen ve Garlinghouse, Ripple’ın Kurumsal Satışlarını ve diğer XRP tekliflerini bireysel yatırımcılara müzakere etmede ve onaylamada önemli roller oynadılar.”

Hogan, SEC’in genellikle söz konusu varlıkları çıkaran şirketle bağlantılı kişilere karşı dava açmadığı gerçeği göz önüne alındığında, bireysel sanıkları ayırma girişiminin tuhaf olduğunu söyledi. “SEC’in iki yöneticiyi sanık olarak adlandırması alışılmadık bir durum” diye ekledi.

Larsen ve Garlinghouse, Ripple’ın Sözleşmeler Yasası’nın beşinci bölümünü ihlal etmesine yardım ve yataklık etmekle, menkul kıymet teklif etmekle, satmakla suçlanıyor. Dahası, SEC şu anda Ripple’ın avukatlarından görüş mektupları talep ediyor; SEC’in, Ripple’ı XRP’nin potansiyel olarak bir güvenlik olduğu konusunda uyardığını iddia ettiği belgeler .

Avukata göre, bu mektuplar avukat-müvekkil ayrıcalığı altında korunurken, SEC’e bu mektuplara erişim izni verilirse, Larson ve Garlinghouse davasına zarar verebilir.

Bu değiştirilmiş şikayet, geçen hafta Ripple’ın avukatlarının reddetme talebinde bulunma niyetlerini açıkladıkları ve ardından SEC’in bu türden herhangi bir hareketten kaçınmak için şikayetini değiştirmeye karar verdiği mektuptan kaynaklanmış olabilir .

Hogan devam etti eklemek onların hareketleri Ripple yöneticileri daha kişisel nasıl dahil olduklarını iddia yeni olgusal kanıtlar ışığında bu davanın düşmesine ile Ripple’ın avukatları başarılı olacağına ihtimal olduğunu söyledi.

Değiştirilen şikayette bulunulduktan kısa bir süre sonra, Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty hızlı bir şekilde gelişme hakkında yorum yaptı, tweet attı ,

“SEC’in şikayeti ilk etapta getirmek için yıllarca bekledikten sonra şikayetini çözmesi hayal kırıklığı yaratıyor.”

ambcrypto

binance.gif