• BITCOIN/TL
  720877,371
  % -1,62
 • ETHEREUM/TL
  43047
  % -2,16
 • RIPPLE/TL
  13.67
  % -1,34
 • BITCOIN CASH/TL
  5666.14,576
  % -1,60
 • LITECOIN/TL
  1727.62
  % -1,31
 • COSMOS HUB/TL
  201.96
  % 2,41
 • CARDANO/TL
  6.72
  % -1,27
 • TETHER/TL
  27.1
  % 0,21

SEC Komisyonu, Kripto Para Birimleri İle İlgili Düzenlemelere İhtiyaç Olduğu Görüşünü Dile Getirdi

binance.gif

2020 ve bu yıl, birçok geleneksel kurumun artan ilgisinin kripto para birimi ve dijital varlıklar pazarına aktığını gördü. Son eklemeler arasında Tesla, BNY Mellon ve Mastercard bulunmaktadır. Ancak bu, düzenleyicileri uyardı ve kripto ekosisteminde büyümeye izin vermek için daha iyi düzenleyici altyapı oluşturma ihtiyacını vurguladı.

Gereğince raporları , SEC Komiseri Hester Peirce net cryptocurrency düzenlemelere acil ihtiyaç olduğunu vurguladı ve biz daha fazla kurum Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını girmek gördüğümüz gibi, Peirce bu durumun aciliyetine ekleyerek olduğuna dikkat çekti.

Peirce şunları söyledi:

“Bu, daha fazla netlik sağlamak için bu alanda bir tür önlem almamızın aciliyetini artırıyor.”

Ancak, “Kripto anne” [kripto topluluğunda sevgiyle çağrıldığı şekliyle] GameStop ve diğer hisse senetlerindeki son “Reddit Rallisi” nin politika sonuçları oluşturmak için yeterli olmadığına dikkat çekti, ancak yeni bir yeni nesil yatırımcılar pazara katılmayı başardı.

Peirce, uzun süredir kripto para birimlerinin savunucusuydu ve endüstri için düzenleyici açıklık talep edenler arasında yer aldı.

O ekledi:

“Bir süredir netlik taleplerinin olması ve yeni bir yönetimin yeni bir bakış açısı getirmesi değil, aynı zamanda pazardaki diğerlerinin de yeni bir bakış attığı bir andı.”

Peirce’den gelen bu açıklamalar, SEC’in şu anda dijital varlıklar pazarını rahatsız eden çeşitli sorunları araştırdığı bir zamanda geliyor. Bununla birlikte, yetkililerin, özellikle kriptoya yeni bir ilgi dalgası yükseldikçe, yönergeleri araştırması ve oluşturması için bundan daha iyi bir zaman yok.

ambcrypto

binance.gif