• BITCOIN/TL
  552670,390
  % -2,44
 • ETHEREUM/TL
  38962
  % -1,33
 • RIPPLE/TL
  10.96
  % -2,53
 • BITCOIN CASH/TL
  2350.3,209
  % -2,48
 • LITECOIN/TL
  1879.28
  % -4,29
 • COSMOS HUB/TL
  214.67
  % -4,85
 • CARDANO/TL
  7.55
  % -4,68
 • TETHER/TL
  21.45
  % 1,50

SEC davasına tepki olarak düşüşe geçen Ripple’in XRP’si ve İzlenecek Temel Seviyeler

binance.gif

Ripple’ın XRP’si, yatırımcıların Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) jetonun yasadışı güvenlik olduğunu iddia eden bir davaya tepki göstermesiyle büyük ölçüde düşüşe geçti.

ABD menkul kıymetler düzenleyici, San Francisco merkezli Ripple Labs ve iki yöneticisini, kayıtsız bir kamu satışında 1,3 milyar dolar değerinde XRP sattığı iddiasıyla suçladı.

“Ripple, [Chris] Larsen ve [Brad] Garlinghouse’un devam eden tekliflerini ve perakende yatırımcılara milyarlarca XRP satışını kaydettiremediklerini iddia ediyoruz, bu da potansiyel alıcıları XRP ve Ripple’ın işleri ve diğer önemli uzun zamandır devam eden işler hakkında yeterli açıklamalardan mahrum bıraktı. SEC’in icra bölümü müdürü Stephanie Avakian, sağlam kamu piyasası sistemimiz için temel olan korumalar, ”dedi.

Yine de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasını “hukuk ve gerçek meselesi olarak temelde yanlış” olarak nitelendirerek çöpe attı. Düzenleyiciye mahkemede itiraz edeceğine söz verdi. Ne yazık ki, güvencesi XRP’nin serbest düşüşünden kurtulmasına yardımcı olmadı.

Ayı Sıkıntıları

Bir XRP jetonu satın almanın maliyeti, SEC’in ücretine cevaben yüzde 37,94’e kadar düştü. Son 24 saatteki toplam XRP uzun likidasyonları 36,5 milyon doları aştığı için gerçekleşti.

Bu arada, XRP’nin genişletilmiş zararları kaydetme potansiyeli, Hong Kong merkezli bir ticaret platformu olan OSL’nin Ripple odaklı hizmetlerini kaldırmasının ardından daha da arttı. Bazı topluluk üyeleri, diğer borsaların da XRP’yi listeden kaldırmasına neden olabileceği konusunda hemfikirdi.

Bu durum, uzun pozisyon tutan yatırımcıların zararlarını azaltmak için düşen bir piyasaya satış yapma ihtiyacı duydukları bir durum olan Uzun Sıkıntı endişelerini artırdı.

XRP Teknikleri

XRP, geçen hafta teknik bir cephedeki güçlü yükselişinin ardından Bull Flag göstergesini tamamen geçersiz kıldı. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, token, 0.33 $ ‘lık kritik desteği dirence çevirmek için konsolidasyon modelinin altına düştü.


Yatırımcılar artık tarihi değere sahip seviyelere doğru genişletilmiş bir düzeltme bekliyor. İlk sırada, Eylül-Kasım konsolidasyon döneminde direnç görevi gören 0,26 dolar. Ters çevrilen seviyenin altına inmek, XRP fiyat testinin aşağı yönlü hedefi 0,20 $ olacaktı.

newsbtc

binance.gif