• BITCOIN/TL
  548568,500
  % -4,27
 • ETHEREUM/TL
  38546
  % -3,35
 • RIPPLE/TL
  10.86
  % -4,38
 • BITCOIN CASH/TL
  2312.09,646
  % -5,37
 • LITECOIN/TL
  1869.12
  % -6,10
 • COSMOS HUB/TL
  212.52
  % -6,59
 • CARDANO/TL
  7.5
  % -6,17
 • TETHER/TL
  21.26
  % 0,81

Sadece XRP değil, ‘birçok kripto jetonu menkul kıymettir’

binance.gif

SEC ve Ripple arasında devam eden yasal savaşı düşündüğümüzde , iki taraf XRP’nin neden bir güvenlik olduğu ve olmadığı konusunda ileri geri gittiler (Ripple Labs’e göre). Bu net bir ‘Siyah-beyaz’ vakası gibi görünmüyor; Ancak açık olan şey, SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce tarafından sürekli olarak yinelenen bir şey olan kripto düzenlemelerine acil ihtiyaçtır. Yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler, yakın tarihli bir röportajda kripto düzenlemeleri hakkında da konuştu.

Gelen konuşma CNBC Squawk Box söyledi

“Bence SEC’in çok fazla yetkisi ve çok sayıda kripto belirteci olan güvenlik olduğu ölçüde – bu an için onlara kripto para birimleri demeyeceğim – gerçekten de menkul kıymetler. Önceki Başkan bunu belirtti. Önceki SEC, bu güvenlik veya yatırım sözleşmesi belirteçlerinden bazılarını kurallara getirmek için çok sayıda yaptırım eylemi getirdi, ancak Bitcoin gibi bazıları da var.

Bu, olası bir yoruma işaret edebilir – sadece XRP’nin bir menkul kıymet olarak çağrılması değil, menkul kıymet olarak kabul edilen bir sürü ‘kripto jetonu’.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, farklı vesilelerle SEC’i netlik eksikliği nedeniyle çağırdı. Onun mücadele Amerikalı düzenleyici bekçileri ile devam etmektedir. Geçenlerde yaptığı bir röportajda “SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söyledi. Ve şimdi bir mahkeme tartışması yapıyoruz. Şimdiye kadar, nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum, ancak kesinlikle sinir bozucu. ”

Gensler daha sonra genel olarak Bitcoin ve kripto piyasalarına hitap etti . ekledi:

“Buna odaklanabilirsem – ve şu anda bu iki trilyon dolarlık varlık sınıfının yaklaşık yarısı – bu dijital kıt bir değer deposu, ancak oldukça değişken ve bununla ticaret yapmak ve dalgalanması için ticaret yapmak isteyen yatırımcılar var. , bazı durumlarda sadece diğer pazarlarla daha düşük korelasyonu için. “

Gensler, yatırımcıların korunmasına duyulan ihtiyaç hakkında da yorum yaptı. Dedi ki:

“Yani bir yatırımcı Bitcoin ile ticaret yapmak istiyorsa, oldukça değişken olduğunu anlarsa, oldukça spekülatiftir, ancak bununla ticaret yapmak istiyorlarsa, yatırımcı koruması koymadık ve ben de bunu söylüyordum. Şu anda sistemimizde bir boşluk olduğunu düşünüyorum. “

ambcrypto

binance.gif