• BITCOIN/TL
  565432,393
  % -1,04
 • ETHEREUM/TL
  35549
  % -0,88
 • RIPPLE/TL
  10.49
  % -0,99
 • BITCOIN CASH/TL
  5789.41,156
  % -0,71
 • LITECOIN/TL
  1725.37
  % -2,41
 • COSMOS/TL
  307.02
  % -0,45
 • CARDANO/TL
  20.21
  % -2,24
 • TETHER/TL
  9.32
  % 0,26

Sadece 5 Bitcoin’im Var, Senatör Lummis İnsanları BTC Alıp Tutmaya Teşvik Ediyor

binance.gif

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Fed’in eylemleri nedeniyle ABD dolarının değer kaybedeceğini ve insanların korunmak için bitcoin alıp tutmaları gerektiğini söyledi. Sekiz yıl önce her biri 300 $ karşılığında satın aldığı beş bitcoin’e sahip olduğu için bir süredir birincil kripto para birimine desteğini özetledi.

Emekliliğiniz için Bitcoin Satın Alın

Görünen CBC ‘Finansal Danışman Zirvesi hakkında, Wyoming’ ilk kadın senatör olarak görev ABD avukat değerinin bir yatırım aracı ve mağaza olarak Bitcoin olan inancını yineledi.

Varlığın, özellikle uzun vadeye yönelik daha geniş portföylerde yer alması gerektiğine inanıyor.

“Bitcoin gibi kripto para biriminin, emeklilik fonlarında ve insanların gelecek için tasarruf etmesi için diğer fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline geldiğini görmek istiyorum. Yani ister emeklilik fonu olan bir çalışan olun, o emeklilik fonlarının bitcoin ve iyi değer depoları olan diğer kripto para birimlerine yatırıldığını görmek isterim.”

Ayrıca El Salvador’un BTC’yi yasal ihale olarak kabul etme yönündeki son eylemlerini, bundan fayda sağlayabilecek bir ülkeden gelen önemli haberler olarak vurguladı.

Ayrıca, ABD gibi süper güçlerin vatandaşlarının da, özellikle geçen yıl Fed tarafından üstlenilen benzeri görülmemiş para politikasından sonra, bitcoin kullanmanın yararını görebileceğine inanıyor.

Kongre’nin “trilyonlarca ve trilyonlarca dolar harcadığını ve ekonomimizi ve dünya ekonomisini dolarlarla doldurduğunu, ABD dolarının değerini düşürmememizin hiçbir yolu olmadığını” kaydetti.

Lummis 5 BTC’ye Sahip

Daha önce bildirildiği gibi , Lummis 2013’te ilk bitcoin setini satın alırken vaaz ettiklerini gerçekten de uyguluyor. Şimdiye kadar ne kadar parası olduğunu açıklamamıştı.

Bununla birlikte, CNBC röportajı sırasında, ABD Senatörü sekiz yıl önce bir tanesi 300 $ ‘dan beş bitcoin aldığını ve hala elinde tuttuğunu açıkladı. Bu süre içerisinde BTC’nin dolar karşısında değer kazanmasıyla birlikte yatırımı bugünkü fiyatlarla 100’ün üzerinde kat kat arttı.

Yine de, bir HODLer olduğu için herhangi bir kar elde etme planı yoktur.

cryptopotato

binance.gif