• BITCOIN/TL
  602998,145
  % 0,32
 • ETHEREUM/TL
  39628
  % 2,78
 • RIPPLE/TL
  10.56
  % 0,06
 • BITCOIN CASH/TL
  6029.96,587
  % 2,33
 • LITECOIN/TL
  1906.27
  % -0,64
 • COSMOS/TL
  334.36
  % 1,55
 • CARDANO/TL
  20.8
  % 1,36
 • TETHER/TL
  9.55
  % 3,13

Rusya Binance’i Kara Listeden Kaldırdı

binance.gif

Binance artık Rusya’da bir kez daha erişilebilir durumda. Popüler kripto para birimi borsası, geçen yılın Eylül ayında Rus internet gözlemcisi Roskomnadzor tarafından kara listeye alınmıştı.

Herhangi bir bildirimde bulunulmadan yapılan kara liste , Rus mahkemesinin kararı bozması sayesinde nihayet kaldırıldı.

Roskomnadzor, Rusya Federasyonu Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişiminin Federal Denetleme Servisi olarak faaliyet göstermektedir. Roskomnadzor, Binance’e birincil değişim alanının Rusya’da kara listeye alındığını bildirdi.

Binance , kara listeye almanın kendisine bir sürpriz olduğunu açıklamıştı . Borsa, konuyla ilgili yardımcı olması için yasal danışman arayacağını da belirtti.

Dört ay sonra ve görünen o ki, Rus mahkemeleri kara listeyi bozduğu için kararı Binance kazandı.

Rusya’daki Binance operasyon başkanı Gleb Kostarev, son karardan duyduğu mutluluğu dile getiren son haberleri yorumladı. Kosarev bir röportajda Binance’in alan adının engellenmesine meydan okuyabildiği için mutlu olduğunu belirtti.

Binance, o sırada Rusya’daki web sitesini kara listeye alma çabalarının farkında değildi. Borsa daha önce yasaktan sonra hala normal şekilde çalışacağını açıklamıştı . Rus müşteriler yine de para yatırıp çekebilir.

Kullanıcılara ayrıca Binance mobil uygulamasından yararlanmaları önerildi. Ayrıca, müşteriler web sitesine erişmek için bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaya devam edebilir.

Rusya Kripto Para Birimlerinde Hala Sıkı

Rusya, kripto para birimleriyle ilgili kuralları konusunda katı kalmaya devam ediyor. Son zamanlarda Rusya , 2020’de Dijital Finansal Varlıklar ve Dijital Para Birimi Yasasını kabul etti. Yasa, dijital varlıklar hakkında daha fazla düzenleme ekledi ve vatandaşları, kripto para birimlerinin sahipliğini vergi makamlarına bildirmeye zorladı.

Rus kripto para borsası Livecoin, saldırıya uğradığı için kapatılacağını duyurdu.

Hack, web sitesinin kullanıcılarına göre, para çekme işlemlerinin hack gerçekleşmeden 24 saat önce engellendiğini belirtenlere göre kötü bir şekilde organize edilmiş gibi görünüyordu. Borsa, 106 BTC, 361 ETH ve 236 BCH’nin çalınmasının ardından “bu koşullarda iş yapmaya devam etmenin bir yolu olmadığını” duyurdu.

beincrypto

binance.gif