• BITCOIN/TL
  777050,199
  % 4,41
 • ETHEREUM/TL
  47620
  % 3,37
 • RIPPLE/TL
  14.35
  % 1,06
 • BITCOIN CASH/TL
  6664.6,653
  % 1,79
 • LITECOIN/TL
  1862.65
  % 2,40
 • COSMOS HUB/TL
  206.9
  % 4,00
 • CARDANO/TL
  7.31
  % 4,10
 • TETHER/TL
  27.44
  % 0,10

Romanya Üniversitesi, kripto ödemelerini kabul etmek için Elrond (EGLD) ile ortak oldu

binance.gif

Kripto para biriminin benimsenmesi, ülkenin üniversitelerinden birinin kripto ödemelerini kabul ettiğini açıkladığı için Romanya’da bir destek aldı.

Yaklaşık 11.000 öğrencisi olan Lucian Blaga Üniversitesi (LBUS), hareketin Elrond (EGLD) gibi yerel işletmelere destek sunma hedefinin bir parçası olduğunu söyledi .

Kuruma göre , kripto ödemelerinin ödemelerine uygulanması önümüzdeki ay başlayacak. Uygulandığında, öğrenciler giriş ücretlerini Üniversite tarafından Romanya leyine dönüştürülecek olan Elrond (EGLD) jetonunu kullanarak ödeyebilecekler.

Üniversite Rektörü Sorin Radu, gelişmeler ve kurumun Elrond ile ortaklığı hakkında yorum yaptı.

Üniversitemiz toplumun ve yerel iş dünyasının destekçisi oldu ve olmaya devam edecek ”dedi.

Gelecekte LBUS ile daha fazla işbirliği

Elrond, 2019 yılında Binance’den piyasaya sürüldü ve başlangıçta bir borsa olarak başladı. Üniversiteden birçok mezun, ekibinin bir parçasıdır. Bu projenin dışında Elrond, gelecekte LBUS ile birkaç başka ortaklığa girmeyi planladığını söyledi.

Rumen hükümeti geçtiğimiz günlerde, Romanya’daki değişim sağlayıcılarının faaliyete geçmeden önce ülkenin mali otoritesinden ruhsat almalarını zorunlu kılan bir yasayı kabul etti. Bu, kripto işlemlerini izleyen borsaları içerir.

Romanya’da kripto borsaları için yeni kurallar

Dijital varlıklarla ilgilenen kripto kullanıcıları, yalnızca Müşterinizi Tanıyın (KYC) gereksinimlerini izleyen borsaları yönetme yetkisine sahiptir. Ayrıca hem yerel hem de uluslararası kara para aklama kurallarına uygun borsalar aramalıdırlar.

Elrond, özellikle geçen yıl ERD belirteci EGLD olarak değiştirildiğinde ana ağ takasında önemli değişikliklere tanık oldu.

Elrond’un Rumen hükümeti ile işbirliği haberi, jetonunu canlandırmış gibi görünüyor. EGLD, duyurudan sonraki 24 saat içinde% 13 artışla 231 $ ‘a yükseldi.

invezz

binance.gif