• BITCOIN/TL
  562115,464
  % -1,05
 • ETHEREUM/TL
  35101
  % -2,36
 • RIPPLE/TL
  10.31
  % -3,12
 • BITCOIN CASH/TL
  5630.44,241
  % -4,36
 • LITECOIN/TL
  1707.53
  % -1,88
 • COSMOS/TL
  302.31
  % -2,42
 • CARDANO/TL
  19.91
  % -1,94
 • TETHER/TL
  9.26
  % -0,47

Robinhood, Kripto Hizmetlerini Genişletiyor: Hodlers İçin Sıfır Ücretli Yinelenen Satın Alma Özelliğini Başlattı

binance.gif

Popüler dijital varlık yatırım uygulaması Robinhood, uzun vadeli kripto para varlıklarını teşvik etmek amacıyla yatırımcılar için bir Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) özelliği başlattığını söyledi.

Uzun Vadeli Kripto Yatırımlarını Teşvik Etmek

Crypto Recurring Investments olarak adlandırılan hizmet, Robinhood kullanıcılarının favori kripto para birimlerinin alımlarını bitler halinde ve düzenli aralıklarla otomatik olarak planlamasını sağlayacak.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde yeni özelliği duyuran ticaret platformu, kullanıcıların hesaplarındaki herhangi bir kriptoyu günlük, haftalık, iki haftada bir veya aylık olarak 1 $ gibi düşük bir fiyata düzenli olarak satın almayı otomatik olarak planlayabileceklerini açıkladı.

“Misyonumuz herkes için finansı demokratikleştirmek. Robinhood yaptığı açıklamada, amacınız ne olursa olsun – kripto portföyünüzü büyütün, kripto para birimi haline gelin, uzun vadeli bir yatırım planı oluşturun – yinelenen yatırımlar oraya daha az stres ve güçlükle ulaşmanıza yardımcı olabilir” dedi.

Şirket, hizmete hangi kripto para biriminin dahil edileceğini belirtmese de, müşterilerin desteklenen herhangi bir madeni para veya jetona DCA yapmasına izin verilmesi bekleniyor. Bunlara diğerleri arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahildir.

Duyuruda, kullanıcıların daha iyi tasarruf alışkanlıkları geliştirmelerini ve yatırımlarını zaman içinde büyütmelerini sağlamak için girişimin başlatılacağı belirtildi.

Sıfır Ücretli Yinelenen Kripto Satın Alma

Robinhood, yeni hizmetin yüksek piyasa oynaklığının yatırımcılar üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olacağına inanıyor çünkü uzun vadeli büyümeye daha fazla odaklanacaklar ve her zaman kripto fiyatlarını takip etmenin zorluklarını azaltacaklar.

Şirkete göre, ilgilenen tüccarlar, herhangi bir işlem ücreti ödemeden düzenli aralıklarla favori paralarını satın alabilirler.

“Bir sipariş verir ve bitcoin satın almak için 100 dolar harcarsanız, 100 dolar değerinde bitcoin alırsınız. Dönem.”

Firma, yeni kripto yatırım stratejisinin New York müşterileri hariç tüm Robinhood müşterilerine bu ayın sonunda uygulanacağını da sözlerine ekledi.

Platformdaki ayrıntılara göre, tüm yinelenen kripto siparişleri 18:30 ile 20:00 UTC arasında işlenecektir. Ayrıca, piyasa oynaklığı sırasında kullanıcılar, hizmeti kurarken belirtilen miktardan daha az jeton alabilirler.

Robinhood, yüksek piyasa oynaklığının etkisini azaltmak için ilk kez bir hizmet başlatacak olsa da, ABD finansal hizmetler şirketi bu yılın başlarında “olağanüstü piyasa koşulları” nedeniyle kripto ticaretini kısıtlayarak aşırı önlemler almıştı .

cryptopotato

binance.gif