• BITCOIN/TL
  564676,508
  % -4,75
 • ETHEREUM/TL
  38308
  % -3,55
 • RIPPLE/TL
  9.79
  % -7,43
 • BITCOIN CASH/TL
  5367.31,547
  % -7,69
 • LITECOIN/TL
  1763.6
  % -3,84
 • COSMOS/TL
  362.06
  % -5,32
 • CARDANO/TL
  18.93
  % -8,08
 • TETHER/TL
  9.54
  % -0,27

Robinhood, GME ve AMC Ticaretini Durdurdu, Kripto Topluluğu Paranın Bitcoin’e Akacağını Düşünüyor

binance.gif

Twitter’ın Elon Musk ve Reddit’teki tüccarlardan bahseden, GameStop‘un (GME) hisseleri bugün 500 dolar ‘a ulaştı.

Ancak, birkaç ticaret platformu Robinhood, TD Ameritrade ve Schwab ilk önce yalnızca satın almayı askıya alıp satıştan vazgeçerek GME , AMC Entertainment Holdings (AMC) ve Nokia (NOK) ticaretini kısıtladı .

Şimdi bu hisseler yüzde 12, yüzde 38 ve yüzde 25 düşüşle satışa son verildi.

Tanınmış Bitcoiner Max Keizer ve Digital Currency Group’un (Grayscale’in ana şirketi) kurucusu, artık fonların kimsenin kapatamayacağı merkezi olmayan pazarlara Bitcoin ve diğer kriptolara akmasını beklediklerini tweetledi.

Massachusetts Düzenleyici, GME’yi ABD Hisse Senedi Piyasası için bir Tehdit Olarak Görüyor

CNBC tarafından bildirildiği üzere , Massachusetts’teki baş menkul kıymetler düzenleyici, bugün hızla yükselen GME hissesini “ABD hisse senedi piyasasına yönelik daha geniş bir tehdit” olarak nitelendirerek, bu hisselerin alım satımının pervasız bir risk sunduğunu ve piyasayı baltaladığını söyledi.

William Gavin’e göre, GameStop hisselerinin yüzde 100’ünden fazlası, esas olarak Reddit’teki perakende tüccarlar tarafından yönlendirilen büyük kısa dönemden önce kısaldı. Bunun pazara belirsizlik getirdiğini ekledi ve durumu pazar belirsizliği açısından 1999’daki dot-com balonuyla karşılaştırdı.

“Kısa pozisyonun boyutu yapısal risk yaratır ve” derhal ele alınmalıdır. “

David Portnoy, askıya alınan GME ticareti nedeniyle öfkelendi, hisse senetleri ise düşüşe geçti

Geçtiğimiz bir saat içinde, birçok kripto para ve finans lideri, Robinhood’ın GME ticaretini kapatmasıyla ilgili durum hakkındaki öfkelerini ifade etmek için Twitter’ı ziyaret etti.

Önce onu sadece satışla sınırladı. Ve şimdi, önde gelen analist ve tüccar Jacob Canfield, satışın da yasaklandığını ve GME, AMC ve NOK’un düştüğünü tweetledi.

BTC

David Portnoy , Robinhood’un GME yasağını tersine çevirmesi gerektiğini veya “Robinhood’un sonu” şeklinde tweet attı.

CNBC , Portnoy’un perakendeci yatırımcıların zenginleşmesini engellemek için platformu şiddetle eleştirdiğini söyledi.

Anthony Pompliano , Ryan Selkis ve Misha Lederman , kripto paranın isteğe bağlı olarak kapatılamayan tek pazar olmaya devam ettiğini tweetledi:

“Kimse sizi BTC, ETH ve diğer kriptoları satın almaktan alıkoyamaz. piyasa her zaman açık ve ’09 kurtarma paketlerinden beri tradfi yüzüne dalmaya çalışıyoruz. “

Max Keizer, Barry Silbert, fonların Bitcoin’e akmasını bekliyor

Tanınmış Bitcoiner Max Keizer duruma yanıt vererek, tüm paranın artık hiçbir merkezi otoritenin durduramayacağı tek finansal protesto aracına Bitcoin’e akacağını söyledi.

u.today

binance.gif