• BITCOIN/TL
  1104137,198
  % 0,82
 • ETHEREUM/TL
  60468
  % 2,65
 • RIPPLE/TL
  17.61
  % 0,68
 • BITCOIN CASH/TL
  6440.74,387
  % 0,07
 • LITECOIN/TL
  2030.72
  % 0,53
 • COSMOS HUB/TL
  272.28
  % 1,26
 • CARDANO/TL
  10.95
  % 0,25
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,13

Riskten Korunma Fonları, 2026 yılına kadar Portföylerin Yüzde 7’sini Kripto Para Birimlerine Tahsis Etmeyi Planlıyor

binance.gif

Financial Times tarafından yakın zamanda yürütülen bir ankete göre, büyük hedge fonları, kripto para varlıklarını beş yıl içinde %7’ye çıkarmayı bekliyor. Bu, Stan Druckenmiller, Paul Tudor Jones III, SkyBridge Capital ve daha fazlası gibi önde gelen isimlerin artan katılımından sonra geliyor.

Kripto Varlıklarını Artırmak için Hedge Fonları

2020’nin kurumsal kabul açısından Bitcoin’in çıkış yılı olduğunu söylemek güvenli. COVID-19 pandemisi ve neden olduğu mali felaket, nihayetinde BTC’nin, o ana kadar ondan uzak duran şirketleri ve kurumları kendine çeken geleneksel yatırım araçlarının çoğu üzerindeki meziyetlerini vurguladı.

FT tarafından yapılan bir ankete göre, bu sadece önümüzdeki beş yıl içinde artacak. 100’den fazla küresel riskten korunma fonundan görevliler arasında yapılan bir anketin ardından rapor, “yöneticiler beş yıl içinde varlıklarının ortalama yüzde 7,2’sini kripto para birimlerinde tutmayı umuyor” sonucuna varıyor.

Mevcut holding sayıları bilinmemekle birlikte, yayın, böyle bir tahsisin çeşitli dijital varlıklara konulan fonlarda “büyük bir artışı temsil edeceği” sonucuna vardı.

Quilter Cheviot Investment Management’ın yönetici direktörü David Miller’a göre, hedge fonları, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “yalnızca risklerinin değil, aynı zamanda uzun vadeli potansiyelinin de farkında”.

Bununla birlikte, danışmanlık şirketi Oliver Wyman’dan analistler, dijital varlık alımlarının hala “yüksek risk toleransına sahip müşterilerle sınırlı kaldığını ve o zaman bile yatırımların genellikle yatırım yapılabilir varlıkların düşük bir oranı olduğunu” savundu.

Kim Satın Aldı?

Bazı kurumlar şimdi kripto varlıklarını satın alıp almamaları veya artırmaları konusunda düşünürken, diğerleri bunu çoktan yaptı.

Belki de her şey milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones III ile başladı. ABD’de yükselen enflasyona karşı uygun bir güvenli liman aracı olarak gördüğü için, COVID-19 pandemisinden sonra BTC’yi açıkça öven ilk kişilerden biriydi.

O sırada portföyünün %3’üne kadarını BTC’ye ayırdı, ancak yakın zamanda birincil kripto para biriminde %5’e sahip olmak istediğini söyledi . Eski finans piyasalarının bir başka efsanesi olan Stan Druckenmiller, kısa bir süre sonra sözlerini tekrarladı.

Sırada SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci vardı. O ve kuruluşu, 2020 yılının sonlarında, ilk multi-milyon dolarlık bir yatırımla bir Bitcoin Fonu aracılığıyla gemiye girdi .

Yakın zamana kadar en büyük eleştirilerden biri olan ABD bankalarının da alana girmekle ilgilendiklerini belirtmekte fayda var. BNY Mellon gibi bazıları, kripto para koruyucuları başlatma planlarını açıkladı. Morgan Stanley gibi diğerleri, kurumsal müşterilerinin birkaç fon aracılığıyla BTC maruziyeti almalarını sağlayacak.

Goldman Sachs bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunurken, JPMorgan’ın aktif olarak yönetilen bir BTC fonu geliştirdiği bildiriliyor .

cryptopotato

binance.gif