• BITCOIN/TL
  1089062,149
  % 0,03
 • ETHEREUM/TL
  58969
  % 0,56
 • RIPPLE/TL
  17.47
  % -0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6376.9,391
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  2000.16
  % -0,69
 • COSMOS HUB/TL
  266.94
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,10

Ripple’in SEC Davasını Kazanma Şansı Nedir?

binance.gif

Her geçen gün başka bir kripto borsası XRP ticaretini ya tamamen askıya aldı veya kaldırdı. Dün, XRP’yi 13 Ocak 2021’den itibaren geçerli olmak üzere listeden kaldıracağını açıklayan Binance ABD’de buna katıldı.

Kripto araştırmacısı Larry Cermak’a göre Kraken, XRP ticareti yapmak isteyen ABD’li kullanıcılara hizmet veren tek büyük borsa olarak kalıyor. Ancak Cermak, Kraken’in yakında diğerleriyle aynı çizgiye geleceği görüşünde.

En son gelişme, tüm tarafların ileriye dönük yolu tartışma fırsatına sahip olduğu Şubat 2021’de yapılacak bir mahkeme öncesi konferansı görüyor .

Garlinghouse, Noel arifesinden beri bu konuda sessiz kalsa da, bu dava mahkemeye kadar gidecek gibi görünüyor.

XRP sahipleri için özellikle endişe verici olan şey, SEC’in nadiren bir mahkeme davasını kaybetmiş olmasıdır. Ve asla kripto para birimi güvenlik belirteçlerini içermeyen.

SEC’in Güçlü Bir Geçmişi Var

Ripple’ın başına neler gelebileceğini belirlemek için SEC ile kripto para birimi ile ilgili geçmiş çalışmalara bakmak gerekir.

BitBoy Crypto olarak da bilinen YouTuber Ben Armstrong, bununla ilgili bir video yayınladı . İçinde Tezos, EOS, Telegram ve Kik’i içeren davalara atıfta bulunuyor.

Tezos ve EOS durumunda Armstrong, her iki şirketin de teslim olduğunu ve kendi yerleşimlerini ödediğini belirtti. Yani hiçbir firma mahkemeye gidecek kadar ileri gitmedi.

Telegram ve Kik ise SEC’e meydan okumayı seçti.

Telegram’ın sonucu , mahkeme tarafını SEC ile gördü ve 18,5 milyon dolarlık bir medeni ceza ve kayıtsız Gram tokenlerinin satışında yatırımcılara 1,2 milyar dolar geri dönüşle sonuçlandı.

Kik davasında , mahkeme ayrıca, kayıtsız Kin jetonlarını yasadışı olarak satma suçlamaları konusunda SEC’in yanında yer aldı. Firmaya 5 milyon dolar ceza verildi.

Bu nedenle, Garlinghouse , “biz sadece yasanın sağ tarafında değiliz , aynı zamanda tarihin de doğru tarafında olacağız” derken, meselenin gerçekliği SEC’in güçlü bir siciline sahip olmasıdır.

Bununla, olasılıklar Ripple’a karşı ağır bir şekilde birikiyor.

Bu yazı ilk olarak newsbtc’de yayınlamıştır

binance.gif