• BITCOIN/TL
  761360,551
  % 1,24
 • ETHEREUM/TL
  45279
  % -0,42
 • RIPPLE/TL
  14.6
  % 3,33
 • BITCOIN CASH/TL
  6314.46,711
  % -0,79
 • LITECOIN/TL
  1766.33
  % -2,12
 • COSMOS HUB/TL
  191.65
  % -2,58
 • CARDANO/TL
  7.08
  % -1,14
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,12

Ripple’ın Ortağı SoftBank’tan, ZT Global’e Milyon Dolarlık Yatırım

binance.gif

Çinli gazeteci Colin Wu, Ripple destekli MoneyTap ödemeleri uygulamasına sahip olan SoftBank’ın blockchain alanında ilk multi-milyon dolarlık yatırımını Çin borsası ZT’ye yaptığını tweetledi .

Wu’ya göre, geçen yıl ZT, polisle ilgili yatırımcılarla olan anlaşmazlıkları nedeniyle birçok kez basında çıkan haberlere konu oldu.

Wu şunu yazdı:

“Çin toplumu bu yatırım karşısında şaşkına dönüyor.”

SoftBank, DLT ile ilgili ilk yatırımı için ZT’yi seçti

İngiltere merkezli bankacılık devi SoftBank, Hong Kong merkezli ZT kripto ticaret platformuna açıklanmayan bir yatırım yaptı, haberde sadece bunun multi-milyon dolarlık bir miktar olduğundan bahsediliyor.

Bu değişim, 2018 yılında ZT Global devi tarafından kurulan Hong Kong’da ortaya çıktı. Kaynak, şu anda bu borsanın ilk 20 listesinde olduğunu iddia ediyor ancak CoinMarketCap buna katılmıyor.

XRP_6598

 

 

SoftBank, Morgan Stanley ve Goldman Sachs’a kripto yatırımını teşvik edecek

SoftBank ayrıca ZT’nin halihazırda yatırım yaptığı kripto ve blok zinciri projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Şirketler birlikte dijital para birimleri ve varlıklar hakkında küresel farkındalık yaratmayı ve “birlikte yeni bir dijital ekonomi çağı yaratmayı” planlıyor.

SoftBank’ın yatırım başkanı Yamada Toshikatsu, makaleye göre, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi büyük bankacılık şirketlerindeki arkadaşlarına DLT alanına yatırım yapmayı planlıyor.

ZT başkanı Li Xiaocheng’e göre, bu yatırımın ardından ZT, yeni bir blockchain tabanlı ekosistem oluşturmak için SoftBank ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Ancak Wu, SoftBank’ın borsaya yatırım yapmak için yaptığı bu hamlenin “finansal bir önem taşımadığına ve daha büyük bir uyum riskine” sahip olduğuna inanıyor.

u.today

binance.gif