• BITCOIN/TL
  563380,519
  % -0,65
 • ETHEREUM/TL
  35232
  % -1,96
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % -3,01
 • BITCOIN CASH/TL
  5648.4,655
  % -3,94
 • LITECOIN/TL
  1710.89
  % -1,50
 • COSMOS/TL
  303.69
  % -2,09
 • CARDANO/TL
  19.97
  % -1,99
 • TETHER/TL
  9.28
  % -0,26

Ripple Yöneticileri, Offshore Ticaret Kayıtlarını Vermeyi Reddediyor

binance.gif

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ne de kurucu ortağı Chris Larsen’in Yargıç Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili herhangi bir belge sunmadığını iddia ediyor.

Tenreiro, davalıların reddetme taleplerinde ABD dışında ticaret yaptıklarına “önemli bir ağırlık” vermelerine rağmen bu kayıtları geri vermeyi reddettiklerini vurguluyor.

SEC, adli analizine dayanarak, Larsen ve Garlinghouse’un yüz milyonlarca XRP tokenini ABD merkezli olanlar dışında en az bir düzine dış ticaret platformuna aktardığını iddia ediyor.

Yabancı borsaların ve Ripple’ın ortaklarının peşine düşmek

SEC, 14 kripto para birimi borsasından, Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanan beş şirketten ve XRP’yi doğrudan dağıtılmış defter şirketinden satın alan bir yatırımcıdan belge almaya çalışıyor.

Ripple’ın argümanlarına karşı çıkan ajans, federal menkul kıymetler yasalarının yabancı düzenleyicilere talep gönderme kabiliyetini kısıtlamadığını iddia ediyor:

Ayrıca federal menkul kıymetler yasaları, SEC’in herhangi bir belirli taraf aleyhine bir hukuk davası açtıktan sonra, SEC’in yabancı düzenleyicilere Talep gönderme kabiliyetini de kısıtlamaz. Tüzük, devam eden bir soruşturmada kanıt elde etmek amacıyla bir sivil icra eylemi sırasında gönderilen talepler ile dava amacıyla iletilenler arasında ayrım yapmaz.

Üç yabancı düzenleyici, SEC ile iletişimlerini açıklamayı yasaklarken, ikisi herhangi bir yardım sağlamayı reddetti.

Düzenleyici, Ripple’ın bu ayrıcalıklı iletişimleri devretme talebinin “uygunsuz” olduğunu belirtiyor.

u.today

binance.gif