• BITCOIN/TL
  766561,339
  % 1,69
 • ETHEREUM/TL
  45586
  % 0,16
 • RIPPLE/TL
  14.75
  % 4,53
 • BITCOIN CASH/TL
  6357.52,220
  % -0,39
 • LITECOIN/TL
  1774.52
  % -1,78
 • COSMOS HUB/TL
  192.91
  % -2,47
 • CARDANO/TL
  7.11
  % -0,76
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,15

Ripple, XRP Ledger ile etkileşim için Python uygulamasını duyurdu

binance.gif

San Francisco merkezli blockchain firması Ripple , en son proje duyurusunun ardından bugün haberlerde yer aldı .

RippleX geliştirme platformunun arkasındaki ekip, uzun süredir XRPL odaklı çözümlere odaklanmış durumda. Şimdi, XRP Ledger‘da kodlama sürecini önemli ölçüde azaltan yepyeni bir kitaplık yayınladı. Bir duyuruya göre,

“Ripple, XRP Ledger ile etkileşim için saf bir Python uygulaması olan xrpl-py’nin lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyor  . Xrpl-py kitaplığı, XRP Ledger işlemleri ve çekirdek sunucu API ( dalgalı ) nesneleri için yerel Python yöntemleri ve modelleri sağlayarak XRP Ledger etkileşiminin en zor kısımlarını (serileştirme ve işlem imzalama gibi) basitleştirir . “

Geliştirme, topluluktaki birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılandı , bunlardan biri de Ripple X’in Genel Müdürü Monica Long. Aslında, yeni enstrümanın Python geliştiricileri ve tüm XRPL meraklıları için önemini vurgulamaya devam etti.

 

Ripple tarafından daha önce yapılan resmi açıklamaya göre XRP Ledger sadece Java ve JavaScript uygulamalarına sahipti. Bu nedenle, Python geliştiricileri ya daha az tanıdık bir dile geçmek ya da üçüncü taraf kitaplıklara güvenmek zorunda kaldı. XRPl-py kitaplığı, işlemlerin işlenmesi, anahtar oluşturma, farklı adres türleri arasında dönüştürme ve blok zinciri bilgilerine göz atma dahil olmak üzere bir dizi XRP Ledger işlevi için araçlar içerir.

 

RippleX ekibi, xrpl-py üzerindeki geliştirme deneyimini hem Python uzmanları hem de acemiler için uygun hale getirmeye çalıştı.

Python uzmanları daha düşük seviyeli araçları ve fonksiyonları deneyebilirken, yeni başlayanlar birçok gereksiz detayı ortadan kaldıran ve kullanışlı geliştirici arayüzleri sağlayan daha yüksek seviyeli fonksiyonların keyfini çıkarabilir. RippleX ekibi, tüm bu süreci daha verimli hale getirmek için zengin bir kılavuz ve öğretici koleksiyonu yayınlarken, yeni sürümünü tanıtmak için bir Twitch akışı da başlattı.

Son olarak ekip, xrpl-py’ye ekleme ile birlikte çok yakında diğer programlama dillerinde yeni kitaplıklar açma hedeflerini de paylaştı.

Son zamanlarda, Ripple ve topluluğu için kesinlikle ilginç bir kaç hafta oldu. Örneğin , San Francisco merkezli şirket için büyük bir zafer olan Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun belgelerine ve XRP tokenlerinin Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerine benzer olup olmadığı hakkındaki tartışmalara erişim izni aldı .

ambcrypto

binance.gif