• BITCOIN/TL
  1147178,548
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  62822
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  6567.48,125
  % -0,19
 • LITECOIN/TL
  2076.3
  % -0,75
 • COSMOS HUB/TL
  273.88
  % -1,88
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,73
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,11

Ripple ve GME Havale Güney Kore’den Tayland’a Anında Ödemeler İçin Güçlerini Birleştirdi

binance.gif

Ripple, Güney Kore’nin önde gelen banka dışı havale hizmeti sağlayıcılarından biri olan Global Money Express Co. LTD (GME Havale) ağına katıldığını duyurdu. Sonuç olarak, finans kurumu artık Siam Commercial Bank’a (SCB) bağlanabilir ve Güney Kore ile Tayland arasında ödemeleri başlatabilir.

GME Büyümek İstiyor

Bir duyuruya göre GME Remittance, blockchain tabanlı dijital ödeme ağı Ripple’a katıldı. İşbirliği, Güney Koreli hizmet sağlayıcının Tayland’ın lider bankası Siam Commercial Bank (SBI) ile bağlantı kurmasını sağladı.

Girişim, şu anda Güney Kore’de 180.000’den fazla Tayland vatandaşı ikamet ettiği için iki ülke arasındaki ödemeleri hızlandıracak ve ölçeklendirecek. Ripple, CROSS ENF ve Sentbe’nin Tayland ile zaten finansal köprüler kurduğu için GME Remittance’ın ağına katılan ilk Koreli şirket olmadığını hatırlattı.

Subash Chandra Poudel, GME’nin hedefinin Siam Commercial Bank’a ulaşmak ve Avrupa ve ABD’deki operasyonlarını genişletmek olduğunu belirtti. Ek olarak, Ripple’ın ağını sınırlar ötesine para göndermenin hızlı ve şeffaf bir yolu olarak övdü:

“Ortağımız olarak Ripple’ı seçtik çünkü RippleNet ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklarla yeni ülkelere giriş yapabiliyoruz. Bu, pazara sunma süresini önemli ölçüde kısalttı ve bize rakiplerimizle karşılaştırıldığında bir avantaj sağladı.”

Sırasıyla, Ripple Kurumsal Strateji ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, insanların “tatillerde veya hafta sonlarında bile günün her saatinde para gönderme” zorunluluğu olduğunu belirtti. Girişimin bu süreci çok daha erişilebilir kılacağını vurguladı:

“Bu bölgeye yüksek performanslı ödemeler gerektiren havale koridorları katlanarak büyüyor… Üstün bir müşteri deneyimi sunmak için GME Havale gibi lider bir ödeme hizmeti sağlayıcısıyla ortaklık kurmaktan ve mevcut pazarlarımızla bağlantı kurarken yeni pazarlara açılmalarını hızlandırmaktan memnuniyet duyuyoruz. RippleNet’te yerleşik ortaklar ağı.”

Ripple’ın Tayland’daki Tutkuları

Ripple, DeeMoney adlı Tayland merkezli bir fintech şirketi ile ortaklık kurarak Güneydoğu Asya’daki hizmetlerini genişletti. Taylandlı firma RippleNet’i kullanarak aynı gün tüm yerel banka hesaplarına finansal ödeme sağlayacak.

Ödemelerin çoğunun İsrail, Endonezya, Singapur, Güney Kore, Orta Doğu ve bir milyondan fazla Taylandlının yaşadığı ve eve çok para transfer ettiği Körfez bölgesinden başlatıldığını belirtmekte fayda var.

Birkaç ay sonra, Ripple ve Tayland’ın en eski bankası – Siam Commercial Bank (SCB) – sınır ötesi ödemeler için SCB EASY adlı bir mobil uygulamayı başlatmak için güçlerini birleştirdi . Nüfusun %67’si, fiziksel ödemeler yerine mobil uygulama ödemelerini tercih ettikleri bir çalışmada yanıt verdiğinden, bu hareket Thais için oldukça faydalı olabilir.

cryptopotato

binance.gif