• BITCOIN/TL
  766004,106
  % 1,30
 • ETHEREUM/TL
  45483
  % -0,89
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % -0,84
 • BITCOIN CASH/TL
  6444.51,321
  % 1,64
 • LITECOIN/TL
  1779.93
  % -1,99
 • COSMOS HUB/TL
  192.62
  % -1,32
 • CARDANO/TL
  7.16
  % -0,99
 • TETHER/TL
  27.56
  % -0,05

Ripple: SEC Davası XRP Sahiplerine 15 milyar dolar zarar verdi

binance.gif

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs aleyhindeki davasında değiştirilmiş bir şikayette bulunmasından haftalar sonra, ikincisi şimdi resmi bir yanıt verdi ve aynı şekilde SEC’in Bitcoin ve Ether’i muaf tutarak sanal para kazananları ve kaybedenleri seçtiğini iddia etti . benzer düzenlemelerin incelenmesi.

Ripple’a göre XRP, “daha iyi bir Bitcoin” olacak şekilde tasarlandı ve daha güvenli çünkü XRPL üzerindeki kontrol daha dağıtılmış durumda.


Ripple’ın yanıtı ayrıca, SEC‘in şikayetinin yalnızca dosyalanmasının XRP sahiplerine büyük zarar verdiğini, varlıklarının değerini önemli ölçüde düşürdüğünü ve çok sayıda borsaya, piyasa yapıcılarına ve diğer piyasa katılımcılarının XRP’yi içeren ticaret faaliyetlerini durdurmasına katkıda bulunduğuna işaret etti. Blockchain firması, birkaç yıl öncesinden 1,3 milyar doların biraz üzerinde kayıtsız menkul kıymet teklif edildiğini iddia eden bir dava açarken, SEC’in zaten “korumak istediği” kişilere yaklaşık 15 milyar dolardan fazla zarar verdiğini savundu.

100 sayfalık belge ayrıca SEC’i, Ripple’ın XRP satışlarının XRP pazarının “önemli bir bölümünü” oluşturduğu iddiası da dahil olmak üzere kayıttaki birkaç öğeyi yanlış nitelendirmekle suçladı . Ripple’a göre, bu satışlar neredeyse tüm dönemlerde toplam XRP işlem hacminin% 0,4’ünden daha azını oluşturdu.

 

Sonuç olarak Ripple , SEC’in değiştirilmiş şikayetindeki tüm suçlamaları kesin olarak reddetti ve iddiaları “kapsayıcı” olarak nitelendirdi.

“Daha fazla rehberlik istedi ama XRP işlemleri federal menkul kıymetler yasalarına tabi olacağını asla söylendi büyük XRP piyasa katılımcılarıyla SEC toplantılar öğrenmeye için sabırsızlanıyoruz,” Stuart Alderoty, Ripple’ın Genel Danışman, katma Twitter’da.

ambcrypto

binance.gif