• BITCOIN/TL
  763164,299
  % 1,42
 • ETHEREUM/TL
  45350
  % -0,48
 • RIPPLE/TL
  14.64
  % 3,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6330.75,401
  % -1,01
 • LITECOIN/TL
  1767.92
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  192.33
  % -2,51
 • CARDANO/TL
  7.09
  % -1,06
 • TETHER/TL
  27.58
  % 0,23

Ripple, mahkemeden bu belgeleri mühür altında tutmasını istiyor; işte nedeni

binance.gif

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu v. Ripple Labs davasında , taraflardan biri yeni bir mektup ya da öneri sunmadan bir gün geçmiyor gibi görünüyor. Bu kez, avukat Andrew Ceresney’nin Yargıç Sarah Netburn’e SEC’e mektuplarıyla ekli bazı belgelerin mühürlü kalmasını talep ettikten sonra haberlerde yer alan San Francisco merkezli blockchain firması oldu.

 

Ceresney’e göre, “Ripple‘ın gizli, özel ticari bilgilerini içeriyorlar ve yalnızca keşif anlaşmazlıkları ile bağlantılı olarak dosyalanan belgelere kamuya açık erişim varsayımı asgari düzeydedir.” Avukat ekledi,

“Dört belgenin tamamı, Yargıç Torres tarafından kabul edilen Koruma Emri hükümlerine göre Ripple tarafından Gizli olarak belirlendi. Bu belgelerin bu ön aşamada halka açık hale getirilmesi, SEC’in koruma emrinin sunduğu korumaları tek taraflı olarak geri almasına izin verecektir. “

Ceresney ayrıca söz konusu belgelerin hukuka göre adli belgeler olmadığını ve bu şekilde yorumlansa bile, “erişim karinesine verilen herhangi bir ağırlığın asgari düzeyde olması gerektiğini” iddia etti.

Söz konusu mektup, söz konusu sergilerin niteliği konusunda da genişledi. Söz konusu sergiler arasında, Ripple çalışanları arasında özel bir vakıfla finansal bilgileri tartışan dahili bir e-posta, Ripple’ın iş stratejisini genişleten bir mutabakat ve Ripple ile erken aşamadaki bir yatırımcı arasındaki e-posta iletişimleri yer alıyor.

Ripple Labs danışmanı mektubu, düzenleyici kurumun Ripple’ın gizli belgelerini, iş stratejisini, kaynak yaratma planlarını, hukuki tavsiyeleri ve ürün geliştirmeyi yansıtan belgeler de dahil olmak üzere, yalnızca bir mahkemeye bağlayarak halka açık hale getirme yetkisinin tek taraflı olarak verilmemesi gerektiğini ileri sürdü dosyalama.

Bununla birlikte, mahkemenin belgelerin gerçekten kamuya açıklanması gerektiğine karar vermesi durumunda, Ceresney’in de belgelerde düzeltme önerisi yapmak için izin istediğini belirtmek gerekir.

Bu, Ripple ve SEC’in mevcut davada hangi belgelerin alakalı olduğu konusunda birbirlerini buldukları ilk sefer değil . Sadece birkaç hafta önce Ripple, Larsen ve Garlinghouse’un kişisel finansmanı, SEC’in Ripple Labs’ın maliyesini karıştırdıklarını iddia etmesinden sonra tarayıcıya girdi.

Sadece bu hafta, Ripple’ın SEC’i Bitcoin ve Ether ile ilgili belgeleri sağlamaya zorlama talebi üzerine ikisi arasında başka bir tartışma çıktı. Aynı şekilde SEC yanıt verdi ,

“…. Bitcoin ve Ether ile karşılaştırmalar yapmak (veya bir dijital varlığı para birimi olarak etiketlemek) anlaşılabilir bir savunma değildir. Bu nedenle Bitcoin ve Ether ile ilgili keşiflerin bu vakadaki sorunlarla ilgisi olmayabilir. ”

 

ambcrypto

binance.gif