• BITCOIN/TL
  583783,534
  % 1,57
 • ETHEREUM/TL
  44945
  % 2,06
 • RIPPLE/TL
  10.58
  % 0,22
 • BITCOIN CASH/TL
  5295.37,358
  % 1,65
 • LITECOIN/TL
  2028.51
  % 8,87
 • COSMOS/TL
  548.02
  % 8,13
 • CARDANO/TL
  17.22
  % -0,13
 • TETHER/TL
  13.57
  % 0,92

Ripple CEO’sunun XRP Davası ve Yaşanan Sıcak Gelişmeler Hakkındaki Açıklamaları

binance.gif

2021, Ripple dışında çoğu kripto ekosistemi için iyi bir başlangıç ​​yaptı. Şirket, endüstri tarihindeki en riskli davalardan birinin eşiğindedir ve XRP tokenini çevreleyen karamsarlık, onu XRP Ordusu’na kayıtlı olanlar için önemli kayıplara neden olan aşağı doğru bir sarmala sürükledi.

Ripple, lobilere ve dış denetimlere yatırım yapmaktan, bir yer değiştirmeyi düşünmeye kadar birçok olası yoldan bu durumu çözmeye çalıştı. Ve yasal tartışmalar sırasında bile, Ripple’ın CEO’su bir davadan kaçınmak için SEC ile anlaşmaya çalıştı. Ancak çabaları başarılı olmadı.

Kavga Yeni Başladı

Bir Twitter yazısında Brad Garlinghouse, şirketin sorunu mahkeme dışında çözmeye çalıştığını söyledi. Çabaları boşuna olsa da Ripple, Joe Biden’ın yönetimiyle denemeye devam edecek.

Bu, Ripple CEO’sunun bu vakayla ilgili FUD’yi sakinleştirmek amacıyla yanıtladığı bir dizi sorudan sadece biriydi. SEC şikayet Donald Trump’ın görev süresi bitmeden ve ofis ayrılmadan önce Jay Clayton’un son büyük hamlesi oldu.

Ripple, umutlarını yeni, daha kripto dostu bir yönetimden gelen bazı onaylara bağlıyor gibi görünüyor. Gelecekteki yasa koyucuları, kripto endüstrisini etkileyen sorunları ele alırken biraz daha sağduyulu olmaya çağırdı.

Bu sağduyu , diğer sektör oyuncularının da umduğu bir şeydir. Örneğin VanEck, durumu değerlendirmekten yeni bir yönetimin sorumlu olacağı için Bitcoin ETF başvurusunu yeniden sundu .

Ripple Diğer Popüler Konuları Ele Aldı

Ripple’ın CEO’su, Ripple’ın XRP’yi listelemek için borsalara para ödediği iddiaları gibi diğer sıcak konulara da değindi. Garlinghouse, söylentileri açıkça reddetmeden, “Ripple’ın XRP’nin nerede listelendiği, kimin sahibi olduğu vb. Üzerinde herhangi bir kontrolü yok.

Bu durumlarda kelime oyunu kritiktir. Bir jetonu kimin listelediği üzerinde doğrudan kontrolü olmayan bir kişi, bir borsanın jeton listeleme kararını etkileyebilir. Ancak bu konuyu bir kenara bırakarak Garlinghouse, şirketinin müşterilerine hizmetlerini kullanmaya başlamak için ödeme yaptığını söyledi ve daha önce xRapid, xCurrent ve xVia olarak biliniyordu ve şimdi ODL ile birleşti.

Garlinghouse, birçok durumda borsaların kesin değil önleyici tedbirler aldığını söyledi. Listeden çıkarmak ve durdurmak arasında bir fark olduğunu, bu nedenle bazı borsaların kararının “şaşırtıcı olmadığını” açıkladı.

Garlinghouse ayrıca büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon ile yaşanan tartışmalardan da bahsetti. Ripple’ı dava etme kararını eleştirerek şirket için işleri daha da zorlaştırdı:

Şubat’taki ön duruşma konferansı. Bununla birlikte, Ripple ve SEC’in, vakanın kısa bir açıklamasını ve argümanlarını 15 Şubat’a kadar sunmaları gerekiyor.

cryptopotato

 

binance.gif