• BITCOIN/TL
  568130,299
  % -0,45
 • ETHEREUM/TL
  35788
  % 0,09
 • RIPPLE/TL
  10.54
  % -0,23
 • BITCOIN CASH/TL
  5797.13,476
  % -0,89
 • LITECOIN/TL
  1729.48
  % -2,17
 • COSMOS/TL
  308.17
  % -0,92
 • CARDANO/TL
  20.21
  % -2,05
 • TETHER/TL
  9.28
  % 0,13

Ripple CEO’su: ABD, XRP’nin Menkul Kıymet Olduğunu İddia Eden Tek Ülke

binance.gif

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD makamlarının kripto para birimi endüstrisine ilişkin açık ve kesin düzenlemeler uygulayamamasının “sinir bozucu” olduğunu söyledi. Yönetici ayrıca ülkenin düzenleyicisini XRP belirtecinin bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar eden tek dünya bekçisi olduğu için ifşa etti.

ABD, Kripto Netliği İçin Diğer Ulusların Arkasında İzliyor

Kripto para endüstrisinin geçtiğimiz yıllardaki büyümesiyle, dünya düzenleyicileri ne tür bir yasal çerçevenin oluşturulması gerektiğini daha aktif bir şekilde tartışmaya başladı. Bununla birlikte, Ripple’dan Brad Garlinghouse’a göre, bazı ülkeler daha açık fikirli bir yaklaşımla ön sıralarda yer alırken, ABD gibi diğerleri geride kaldı.

Yakın tarihli bir CNBC röportajında , ABD’nin girişimlerini “sinir bozucu” olarak nitelendirdi. Dünyanın en büyük ekonomisi birkaç potansiyel kural önerdi, ancak kripto para birimi endüstrisi bunları kısıtlayıcı oldukları için bastırdı. Nihayetinde, Biden yönetimi gelişimlerini durdurdu.

En son girişim dün, Temsilciler Meclisi’nin SEC ve CFTC ile ortak bir kripto görev gücü oluşturmak için bir tasarıyı onaylamasıyla geldi .

Yine de Garlinghouse, bu yaklaşımın özellikle daha gelişmiş ülkelere kıyasla biraz geç olabileceğine inanıyor:

“Singapur gibi pazarlara ve hatta Kore’nin kripto para birimleri etrafında net düzenleyici çerçeveler tanımlamak ve bunlara sahip olmak için hükümetin önderliğinde gerçekten düşünceli bir çabanın olduğu bölgelere kredi veriyorum.”

Sadece ABD XRP’yi Güvenlik Olarak Görüyor

Garlinghouse, ABD’yi kripto düzenlemeleri açısından belirleyici eylemlerde bulunmadığı için eleştirirken, XRP jetonunun bir menkul kıymet olduğu iddiasıyla ülkenin finansal bekçisini patlatma fırsatını yakaladı.

“İronik bir şekilde, burada Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı netliği sağlamadılar. XRP’nin para biriminden başka bir şey olduğunu söyleyen gezegendeki tek ülke. SEC dedi ki… XRP bir menkul kıymettir. Ve şimdi bir mahkeme tartışması yapıyoruz. Şimdiye kadar bunun nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum, ancak kesinlikle sinir bozucu. “

Daha önce bildirildiği gibi , Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ödeme işlemcisinin XRP belirteci için kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti. Her iki taraf da yasal savaşlarına devam ederken, diğer ülkeler bu yoldan gitmeyi reddettiler ve Ripple’ın yerel dijital jetonunun gerçekten bir para birimi olduğunu iddia ettiler.

cryptopotato

binance.gif