• BITCOIN/TL
  582783,482
  % 0,71
 • ETHEREUM/TL
  44523
  % 0,20
 • RIPPLE/TL
  10.52
  % -0,07
 • BITCOIN CASH/TL
  5192.95,427
  % 2,60
 • LITECOIN/TL
  1881.64
  % 1,27
 • COSMOS/TL
  515.83
  % -1,71
 • CARDANO/TL
  16.98
  % -4,77
 • TETHER/TL
  13.64
  % 3,16

Ricardo Salinas Pliego: Bitcoin “Her Yatırımcının Portföyünün Bir Parçası Olmalı”

binance.gif

Forbes’a göre Meksika’nın en zengin üçüncü milyarderi bir Bitcoin hayranı. Ricardo Salinas Pliego kesinlikle ödevini yaptı ve ışığı görmenizi sağlamak için burada. Milyarder kısa süre önce portföyünün %10’unu Bitcoin’de tuttuğunu açıkladı . Neden? Salinas Pliego, BTC’yi dünyanın gördüğü en sağlam para yapan nedenlerden birkaçını biliyor.

Altyazılı video, podcast yayıncısı Anthony Pompliano aracılığıyla geliyor: “ Tarihi zenginliği ve başarısı düşünüldüğünde bunu @RicardoBSalinas’tan görmek inanılmaz. 

Bitcoin’in Portföyünüzün Bir Parçası Olmasının Nedeni

Michael Saylor’a göre, Bitcoin’i almaya başlamadan önce en az 100 saat yatırım yapmanız gerekiyor. Buradaki Meksikalı mevkidaşı Salinas Pliego, belli ki zaman ayırdı. Bitcoin hakkında şunları söylüyor:

“Bunu incelemek için çok zaman harcadım ve bunun her yatırımcının portföyünün bir parçası olması gereken bir varlık olduğunu düşünüyorum. Küresel düzeyde muazzam likidite ile işlem gören, uluslararası değeri olan değerli bir varlıktır. Ve bu, herhangi bir portföyün parçası olması için yeterli bir sebep. Dönem.”

Bunlar önemli nedenler ama Dolar için söylenemeyecek bir şey değil. ABD’nin para birimi uluslararası değere sahiptir ve onu herhangi bir piyasada yerel para ile kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak…

Salinas Pliego Fiat Para Birimleri Hakkında Ne Düşünüyor?

Gerçekler, gerçekler, para basımı ve enflasyon, tüm sahiplerin satın alma gücünü devalüe ediyor. Bunun iki yolu yok. Ya da Salinas Pliego’nun dediği gibi:

“Fiat bir sahtekarlıktır. Profesyonel kariyerime ’81’de başladım. Peso 20 x 1 (USD) idi. Bugün, 20.000 x 1’deyiz. Bilinmesi gereken tek şey bu. Ve bu burada Meksika’da, çünkü Venezuela, Arjantin veya Zimbawe’ye bakarsak, sayılar tüm orantıyı kaybeder. Fiat dolandırıcılığı, fiat sistemine özgü bir şeydir ve bunun ABD’de olduğunu izliyoruz. Parasal emisyon aya gitti, anlıyorsunuz. Zor para olarak Dolar bir şaka.”

1993 yılında Meksika’nın Peso’yu (MXP) kullanımdan kaldırdığını ve Nuevo Peso’yu (MXN, “ New Peso ”.) tanıttığını belirtmekte fayda var . Bir MXN, bin MXP değerindedir. Yani Salinas Pliego’nun sayıları doğrudur.

Ethereum Neden Geçerli Bir Değer Deposu Değil?

Üzgünüm, Vitalik hayranları. Ethereum’un birçok özelliği vardır, ancak bir değer deposu olmak bunlardan biri değildir. Salinas Pliego bunu basit sözlerle ifade ediyor:

“Bitcoin’in sınırlı arzı, 21 milyon, her şeyin anahtarı bu. Ethereum hakkında söylediğim buydu. Sınırlı bir arzları olmadığı sürece, onlara hiç inanmıyorum. Bildiğim kadarıyla daha fazla salıyorlar ve varlığınız değer kaybediyor.”

Ve evet, EIP 1559 teklifi yürürlüğe girdiğinde, Ethereum her işlemden sonra bir miktar ETH yakacaktır. Yine de, günlük ihraç, günlük yanıklardan çok daha yüksek olacaktır. Ve sert bir kapak olmayacak.

Her neyse, Ricardo Salinas Pliego Kimdir?

Hızlı bir profil için mikrofonu Forbes’a ileteceğiz :

Ricardo Salinas Pliego, iki numaralı Meksikalı TV yayıncısı TV Azteca’yı ve perakendeci Grupo Elektra’yı yönetiyor.

Grupo Elektra, Elektra mağazalarından ürün satın almak için bankacılık kolu Banco Azteca’dan borç para alan alt orta sınıf tüketicileri hedefliyor.

Halka açık olan Elektra, 1950’lerde Ricardo’nun büyükbabası Hugo Salinas Rocha tarafından kuruldu.

Salinas, Ocak 2021’de TV Azteca’ya 2015’te atadığı oğlu Benjamin Salinas Sada’nın yerine yeni bir CEO atadı.

Aynı dergiye göre dünyanın milyarderleri arasında Salinas Pliego şu anda 166. sırada.

newsbtc

binance.gif