• BITCOIN/TL
  561931,182
  % -0,92
 • ETHEREUM/TL
  35066
  % -2,39
 • RIPPLE/TL
  10.3
  % -2,81
 • BITCOIN CASH/TL
  5627.5,498
  % -3,97
 • LITECOIN/TL
  1706.54
  % -1,51
 • COSMOS/TL
  300.95
  % -2,62
 • CARDANO/TL
  19.9
  % -1,85
 • TETHER/TL
  9.27
  % -0,43

Revolut Bitcoin Para Çekme İşlemlerini Başlattı

binance.gif

Başarısız bir duyurunun ardından, Revolut nihayet İngiltere’deki müşterilerine Bitcoin’lerini harici cüzdanlara çekme imkanı verdi .

Premium ‘Metal’ hesap sahipleri artık Bitcoin’i daha önce yalnızca müşterilerin kripto alıp satmalarına veya uygulama içinde tutmalarına izin veren bankacılık uygulamasından çekebilir .

Revolut, geçtiğimiz Perşembe günü aceleyle silinen bir blog gönderisinde bu özelliği duyurdu. Şimdi, uygulamada yapılan büyük bir güncellemenin ardından, aylık 12.99 £ (18 $) ücret ödeyen müşteriler, kriptolarını Revolut hesaplarından Bitcoin cüzdanlarına taşıyabilirler .

 

Sınırlamalar var: Revolut, yalnızca üç adrese ve ayda 1.000 £ (1.388 $) ‘a kadar para çekmeye izin veriyor. Yalnızca Bitcoin’i çekebilirsiniz; Revolut daha fazlasını eklemeyi planlıyor. Platform, her para çekme işlemine Bitcoin’in oldukça yüksek ağ ücretini ekler.

Londra’nın Canary Wharf’ında bulunan sözde Challenger banka, Bitcoin’in kendi alanı dışındaki cüzdanlara çekilmesine izin veren ilk büyük finans kurumları arasında yer alıyor.

Rakipleri geride kalıyor. Robinhood böyle bir işlevsellik eklemeyi planlıyor, ancak henüz eklemedi. PayPal ayrıca para çekme işlemlerine de izin vermez. Büyük rakip bankası Starling’in kurucu ortağı Mark Hipperson tarafından kurulan küçük kripto odaklı bir meydan okuyucu banka olan Ziglu da öyle.

 

Bunun yerine, bu uygulamalarda kripto para satın aldığınızda, bir IOU satın alıyorsunuz – PayPal veya Robinhood’ın kripto imparatorluğundan gerçek kripto için kullanamayacağınız bir hisse. Bunun nedeni, bu kurumların, anonim cüzdanlara para çekme işlemlerini göz ardı eden katı kara para aklama karşıtı düzenlemelere uymaları gerektiğidir.

Bitcoiners, finansal işlemleri aracılar olmadan işlemek için tasarlanan kripto’nun amacı ile dışarıdan para çekmeyi önlemenin çelişkili olduğunu eleştirdi . “Anahtarlarınız değil; senin Bitcoin’in değil ”diyor onların nakaratları.

Binance ve Coinbase gibi kripto-yerel uygulamalar, harici cüzdanlara para çekmeye izin verir. Genellikle yüksek ücretler alırlar. Binance, Ethereum tabanlı coinlerin çekilmesi için 20 $ ‘a kadar ücret alıyor.

Pek çok fintech gibi, Revolut da kriptoda daha da zorlanmayı planlıyor. Geçen ay, Revolut’ta takas edilebilen kripto para birimlerinin toplam sayısını 21’e çıkararak platforma 11 jeton ekledi. Robinhood ve Paypal not alsa iyi olur.

decrypt

binance.gif