• BITCOIN/TL
  762981,676
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  45286
  % -0,36
 • RIPPLE/TL
  14.68
  % 3,84
 • BITCOIN CASH/TL
  6381.2,143
  % 0,36
 • LITECOIN/TL
  1770.16
  % -1,69
 • COSMOS HUB/TL
  192.12
  % -1,77
 • CARDANO/TL
  7.15
  % 0,33
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,07

Ressam David Hockney: NFT’ler ‘Hırsızlar ve Dolandırıcılar’ içindir

binance.gif

Yaşayan bir sanatçının eserinin en yüksek satış rekorunu elinde bulunduran Hockney, NFT’lerin hayranı değil . Bu fenomen hakkında sorulduğunda, “Bence bu ICS,” dedi. “Uluslararası dolandırıcılar ve dolandırıcılar.” Hockney, NFT’leri okuduğunu ancak ilgilenmediğini söyledi.

Sahip oldukları şey nedir? Gerçekten bilmiyorum”diye söyledi dünkü bölüm arasında Waldy ve Sanatta Bendy en Adventures , bir sanat podcast Waldemar Januszczak, sanat eleştirmeni tarafından barındırılan Sunday Times ve Bendor ‘Bendy’ Grosvenor, sanat tarihçi ve TV sunucusu.

83 yaşındaki Hockney, NFT‘leri daha az umursayamazdı . Para aramıyorum, diye omuz silkti.

Anlaşılır bir şekilde. Hockney’in en tanınmış eseri Portrait of an Artist (Pool with Two Figure) , 2018’de 90,3 milyon dolara rekor bir müzayedede satıldı .

NFT’lerin hiç mantıklı olduğunu düşünmüyor. “Bilgisayarda bir şeyler kaybolabilir, değil mi?” o podcastte dedi.

Ve gelecekte, bulut çalışmaya başladığında bile bilgisayarda kaybolacaklar. Üzerinde o kadar çok şey olacak ki, onu nasıl bulacaksın? ”

Podcast sunucuları, bir blok zincirinin ne olduğunu ve NFT’lerin ağda sonsuza kadar nasıl yaşadığını açıklamaya özen göstermediler .

Ancak Hockney’in bir noktası var: URL’lere etkili bir şekilde değişmez bağlantılar olan NFT’ler, kullanıcıları NFT’nin temsil ettiği sanat eserini artık barındırmayan sitelere yönlendiriyor .

Hockney v Bip

Hockney yeni gelen Beeple hayranı değil.

Beeple’ın HER GÜNÜ: İLK 5000 GÜN , geçtiğimiz ay Hockney’nin 2018’de 90,3 milyon dolarlık parçasını sattığı müzayede evi Christie’s’de 69,3 milyon dolara satıldı.

Beeple’ın sanat eseri için “Resimleri gördüm, ama demek istediğim sadece aptalca küçük şeyler gibi görünüyordu,” dedi. “Aslında ne olduğunu çıkaramadım.”

Hockney aynı zamanda bir dijital sanatçı – sanat eserini bir iPad’de yaratıyor. Ancak Beeple ve diğer birçok NFT sanatçısının aksine, hepsini yazdırıyor.

decrypt

binance.gif