• BITCOIN/TL
  765628,346
  % 1,70
 • ETHEREUM/TL
  45491
  % -0,09
 • RIPPLE/TL
  14.72
  % 4,30
 • BITCOIN CASH/TL
  6346.65,692
  % -0,45
 • LITECOIN/TL
  1773.37
  % -1,81
 • COSMOS HUB/TL
  192.92
  % -2,21
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -0,86
 • TETHER/TL
  27.58
  % 0,23

Real Madrid, Ethereum Tabanlı Tahsil Oyunu Sorare’ye Katıldı

binance.gif

Real Madrid artık Ethereum’da yayında. İspanyol futbol takımı, dijital koleksiyonların ticaretini yapmak için bir fantezi oyunu olan Sorare’ye katıldı.

Real Madrid Zincire Taşınıyor 

Dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden biri olan Real Madrid, blockchain’e taşındı.

Takımın yıldız oyuncu kadrosu, fantastik futbol oyunu Sorare’de genellikle NFT olarak anılan, fungible olmayan jetonlar olarak kullanıma sunuldu.

Sorare ekibi haberi 17 Aralık’ta Twitter üzerinden duyurdu . Güncelleme, NFT meraklılarının Eden Hazard, Sergio Ramos ve Luka Modrić gibi Real Madrid oyuncularının jetonlarını takas etmelerini ve bunları bir fantezi liginde rekabet etmek için kullanmalarını sağlıyor.

Bu durumda, jetonların üç kıtlık seviyesi vardır: 100, 10 veya benzersiz. Hepsi Ethereum blok zincirinde yaşıyor.

Dijital koleksiyon için müzayedeler bu hafta açıldı ve şimdiden büyük ilgi gördü. Açık artırmaların birçoğu, binlerce avro ile en yüksek tekliflerle hafta sonu kapanacak. 10 Marco Asensio kartından biri olan en yüksek fiyatlı jeton, yazmada 5.036.82 € ‘ya gidiyor.

Luka Jović, Mariano Diaz, Andriy Lunin, Luka Modrić  ve benzersiz Sergio Ramos’u içeren bir paket seti de var ve sadece birkaç saat kala 6,798,81 € ‘luk bir teklif aldı .

Sorare Futbolu Ethereum’a Getiriyor 

Real Madrid takımı Sorare ile listeye ilk giren değil. Bayern Münih kadrosu da mevcut, en çok aranan Serge Ganbry tokenı 2.064.02 € ‘ya teklif veriyor. Kanada ve Kıbrıs takımları da diğer oyuncular arasında yer alıyor.

Geçen ay da Paris Saint-Germain yıldızı Kylian Mbappé eşsiz bir belirteç satılan için maxmersch adlı bir firmaya veren € 55,105.04.

Oyun, futbol dünyasında da dikkat çekti. Bu hafta, Barcelona stoper Gerard Piqué , şirkete 3.6 milyon dolarlık tohum yatırımı yaptığını açıkladı . Bir basın açıklamasında “İzleyicilerin dikkatinin tek ve en önemli para birimi olduğu dijital ekonomide spor oyunları segmentinde büyük bir potansiyel görüyorum” dedi.

Piqué haklıysa, sporun ilgisini çekmeye devam ederlerse Sorare için parlak bir gelecek olabilir.

NFT Patlaması

NFT alanı son zamanlarda gelişiyor.

Sadece bu hafta, rap süperstarı Lil Yachty , Ethereum tabanlı YACHTY tokeninin çıkışını kutlamak için benzersiz bir NFT’yi 16.050 $ karşılığında açık artırmaya çıkardı .

Birkaç gün bundan önce, efsanevi dijital sanatçı Beeple yapılan onun son “everydays” koleksiyonu damla dan $ 3.5 milyon bitti.

Her iki satış da, kripto para borsası Gemini tarafından işletilen bir NFT müzayede evi olan Nifty Gateway’de gerçekleştirildi. Bir diğer saygın NFT sanatçısı Trevor Jones, “Picasso’nun Bull” ve “Genesis” adlı eserleri için 55.555.55 $ ve 111.377 $ aldı.

DeFi, 2020’de Ethereum’da üstel bir büyüme yaşarken, NFT patlaması, blok zinciri için diğer kullanım durumlarının da benzer şekilde patlayıcı bir yörünge izlediğini vurguladı. Real Madrid on Sorare, hareketin sadece en son üyesi.

Bu yazı ilk olarak cryptobriefing‘da yayımlanmıştır.

binance.gif