• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Powell’ın Ardından ve Çin FUD’sine Rağmen Bitcoin 10 Günün En Yüksek Seviyesinde

binance.gif

Kripto para piyasasında çok verimli bir hafta oldu, ancak çoğunun, günlerden sadece birinde – 1 Ekim Cuma – volatil fiyat hareketinden kaynaklandığını söylemek güvenli.

Geçen Cuma gününe dönersek, BTC fiyatı 43.500 dolar civarındaydı ve aslında bir süre orada kaldı. Piyasaya yönelik genel düzenleyici inceleme ve Çin’den gelen başka bir FUD dalgası göz önüne alındığında, bu o kadar da kötü değildi .

Ülke, kripto para ticaretini (yine) yasakladığını söyledi, ancak bazı raporlar bu sefer farklı olduğunu ve belki de doğru olduğunu iddia etti. Bunun lehine bir argüman olarak, tüccar tabanının büyük bir kısmı Çin’den gelen dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi , bölgeden yeni kullanıcıları kabul etmeyi bıraktı .

Her halükarda, Bitcoin fiyatı üzerindeki ilk olumsuz etkiden sonra, kripto para birimi haftanın çoğunda konsolide oldu. Ancak bugün BTC yükseldi ve 48 bin doları dürttü. Ancak bugün BTC yükseldi ve 48 bin doları dürttü. Bu, SEC Başkanı Jerome Powell’ın dün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını söylemesiyle oldu .

Sonuç hemen geldi – Bitcoin hızla yükseldi ve tüm piyasayı onunla birlikte iterek toplam sermayeye 170 milyar dolar ekledi . Ethereum, son yedi gün içinde yaklaşık %1,5 arttı ve bugün tek başına fiyatın %7’nin üzerinde arttığını göz önünde bulundurarak. BNB haftada %7 arttı, Uniswap %15,6 arttı vb.

Son birkaç hafta içinde özellikle iyi performans gösteren kripto para birimlerinden bazıları yavaşlıyor. Solana, son yedi gün içinde sadece yaklaşık %0.3 artarken, Avalnche’nin AVAX’ı %13 düştü. Polkadot da %8.5 düştü.

Ekim ayına ve 2021’in son çeyreğine adım atan önümüzdeki günlerde pazarın nasıl şekilleneceğini görmek oldukça ilginç.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: $2.127T | 24 Cilt: 137 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %43.2

BTC: 47,013 $ (+%8,6) | ETH: 3.197 $ (+%7,1) | ADA: 2,19$ (%5,1)

 

 

Bu Haftanın Kaçırmayacağınız Kripto Manşetleri

Fed Başkanı Powell, ABD’nin Bitcoin’i Yasaklama niyetinde olmadığını söyledi. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi Başkanı Jerome Powell , ülkenin Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerini yasaklama niyeti olmadığını söyledi . Bu, genel olarak alana yönelik düzenleyici belirsizlik ve küresel yasal inceleme zamanlarının ortasında gelir.

Çin’in Uzun Bitcoin FUD Tarihi: Zaman Çizelgesi. Bu parçada, biz takip Çin’den kaynaklanan Bitcoin FUD uzun bir geçmişe. Ülkeden gelen bir kripto para birimi ticareti kısıtlamasının en son yinelenmesine yanıt olarak.

Visa, CBDC’ler ve Stablecoin’ler için Katman 2 Ödeme Kanalını Duyurdu. Önde gelen ödeme işleme şirketi Visa, araştırma ve ürün ekiplerinin Universal Payment Channel adlı yeni bir blok zinciri girişimi üzerinde çalıştığını duyurdu . Dijital varlıkların transferini kolaylaştırmak amacıyla çeşitli DLT ağlarını birbirine bağlayacak.

SEC Başkanı, Bitcoin Vadeli İşlem ETF’lerine Desteği Yineledi, Ancak Yatırımcıların Korunması Konusunda Endişeli. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, bir Bitcoin Vadeli İşlemler Borsası Ticaret Fonu’nun (ETF) onaylanmasına verdiği desteği bir kez daha yineledi . Yakın zamanda yaptığı bir röportajda düşüncelerini açıkladı.

Chamath Palihapitiya: Bitcoin, Altını Etkili Bir Şekilde Değiştirdi. Popüler yatırımcı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in zaten etkili bir şekilde altının yerini aldığını söyledi . Bu, kripto para biriminin sarı değerli metal olan geleneksel değer deposuna uygun bir alternatif olup olmadığı konusunda büyüyen bir tartışmanın ortasında geliyor.

Elon Musk, ABD Hükümetini Kripto Düzenlemeleriyle Hiçbir Şey Yapmamaya Çağırdı. Elon Musk , Amerika Birleşik Devletleri Hükümetini kripto para birimi düzenlemeleri söz konusu olduğunda hiçbir şey yapmamaya çağırdı . Yenilikçi, nispeten yeni gelişen endüstri söz konusu olduğunda bu pasif yaklaşımın en iyisi olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif