• BITCOIN/TL
  1147890,363
  % 0,10
 • ETHEREUM/TL
  62937
  % 0,18
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,29
 • BITCOIN CASH/TL
  6575.89,503
  % -0,21
 • LITECOIN/TL
  2077.15
  % -1,07
 • COSMOS HUB/TL
  274.05
  % -2,00
 • CARDANO/TL
  11.33
  % -0,99
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,04

PolyNetwork saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanı, fonları iade etmeye hazır olduğunu açıkça belirtti

binance.gif

600 milyon doları aşan en büyük DeFi hackine sahip drama başka bir dönüş yaptı. Fail, potansiyel olarak bir DAO’nun fonların nereye gideceğine karar vermesine izin vermekle uğraştıktan sonra, aslında onları iade etmeye hazır olduğunu kaydetti.

Dün, birlikte çalışabilirlik protokolü PolyNetwork’ün 600 milyon doların üzerinde çeşitli dijital varlıklar için istismar edildiğini, sektördeki bugüne kadarki en büyük hack’lerden birini bildirdi .

Projenin fonları korumak için tek bir kaleci cüzdanını nasıl kullandığına dair dış analizler de dahil olmak üzere saldırıyla ilgili yeni bilgiler hemen ortaya çıkmaya başladı . Sonuç olarak, bilgisayar korsanı, ilgili özel anahtarı aldıktan sonra tüm fonları adreslerine aktaran bir sözleşmeyi imzalayabildi.

Ancak PolyNetwork , failin sözleşme çağrıları arasındaki bir güvenlik açığından yararlandığını belirten başka bir açıklama yaptı .

İlerleyen saatlerde saldırgan , önceden işaretlenmiş adreslerde parayla ne yapacağına dair bir kod ekleyerek bir işlem yaptı . “Yeni bir jeton oluşturup jetonların nereye gideceğine DAO’nun karar vermesine izin verirsem ne olur?”

Yorumlar, kendileri için fon isteyen kullanıcılardan, bilgisayar korsanının onları geri vermesi için yalvarmaya kadar çılgına döndü.

PolyNetwork ayrıca saldırganla temasa geçerek “herhangi bir ülkedeki kolluk kuvvetleri bunu büyük bir ekonomik suç olarak kabul edecek ve takip edileceksiniz” dedi. Ekip ayrıca, “başka bir işlem yapmanız çok akıllıca olmadığı için” bir çözüm için iletişime geçmesini istedi.

Bilgisayar korsanı birkaç saat önce başka bir işlem yaptığı için bu yorumların yardımcı olduğu görülüyor . İçine, “fonu iade etmeye hazır!” diyerek daha umut verici bir girdi verisi yerleştirdi.

PolyNetwork , saldırganın parayı Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain’e geri gönderebileceği tüm gerekli adresleri sağlayarak tekrar yanıt verdi .

cryptopotato

binance.gif