• BITCOIN/TL
  567512,397
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  39678
  % -0,75
 • RIPPLE/TL
  10.9
  % -0,96
 • BITCOIN CASH/TL
  2410.29,419
  % 0,22
 • LITECOIN/TL
  2009.21
  % 0,64
 • COSMOS HUB/TL
  224.37
  % 0,58
 • CARDANO/TL
  7.89
  % -0,34
 • TETHER/TL
  20.97
  % -0,02

Polkadot, Binance Desteği Sonrası Yükselişe Geçti

binance.gif

Ethereum’ un rakibi Polkadot (DOT), kripto borsası Binance’ten yeni bir kabul aldıktan sonra yükselişe geçerek büyük kazançlar sağlamaya başladı.

CoinMarketCap’e göre, son 7 günde DOT 4,77 dolar ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,65 dolar’ a yükseldi. Bu yükseliş 6 günlük bir sürede % 60’lık bir artışı temsil ediyor.

Polkadot’un yükselişi, Binance’in Polkadot ekosistemi etrafında inşa edilen projeler için 10 milyon dolarlık fon sağladığını açıklamasından bir gün sonra geldi. Milyon dolarlık yatırım, borsanın merkezi olmayan finans deneyimlerini kullanıcılarına sunma çabalarının bir parçasıdır.

Duyurudan bu yana Polkadot, Binance’ın ana sayfasında ETH’nin yerini aldı ve bu, para birimine dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine potansiyel olarak rakip olması için daha fazla maruz kalma ve daha fazla alan sağladı.

Hızla büyüyen bir blockchain ekosistemi olan Polkadot, blockchain’ler arasında sadece tokenlerin değil, herhangi bir verinin transferini kolaylaştırarak kripto alanının karşılaştığı en acil sorunlardan birini ele alıyor .

Protokolün yerel varlığı DOT’un üç amacı vardır. Bir yönetim belirteci olarak işlev görür ve belirteç sahiplerine protokolün tam denetimini verir. Ayrıca sahiplerin, ağı güvende tutmak için tokenlerini paylaşmalarına izin verir. Ek olarak, DOT, sahiplerinin yeni paraşütler oluşturmak için tokenleri bağlamasına olanak tanır.

Binance’e göre Polkadot şu anda yüzlerce projeyi destekliyor.

“Polkadot, yakın zamanda piyasaya sürülen Reef Finance dahil, bugüne kadar 300’den fazla ekosistem projesini destekleyen, hızla büyüyen bir blok zinciri ekosistemidir. Çok zincirli bir işletim ortamı olarak Polkadot, zincirler arası kayıtları, hesaplamaları, varlıkları ve veri aktarımını destekler. “

dailyhodl

 

binance.gif