• BITCOIN/TL
  1143738,585
  % 0,69
 • ETHEREUM/TL
  62641
  % 0,64
 • RIPPLE/TL
  17.93
  % 0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  6567.32,664
  % 0,06
 • LITECOIN/TL
  2072.97
  % -0,62
 • COSMOS HUB/TL
  273.13
  % -2,07
 • CARDANO/TL
  11.27
  % -0,62
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,09

Peter Brandt: “Biden Başkanlığı Bitcoin İçin Büyük Bir Negatif Faktör Olabilir”

binance.gif

Kasım 2020 başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra uzmanlar, Başkan Joe Biden’in çok ihtiyaç duyulan düzenlemeler dalgasına neden olacağı ve kripto endüstrisini yeniden şekillendireceği konusunda iyimserdi.

Bununla birlikte, 24 Nisan’daki iki bölümlü bir Twitter başlığında , deneyimli tüccar ve grafik gurusu Peter Brandt, Biden yönetiminin ilk doğan kripto para birimi üzerinde istenmeyen etkilere sahip olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Brandt, Wall Street Journal’ın Biden’in sermaye kazancı vergisi önerisiyle ilgili makalesinin bağlantısını paylaştı. Şimdilik sadece bir değerlendirme, ancak teklif kabul edilirse, 1 milyon $ veya daha fazla kazanan yatırımcılar için sermaye kazancı vergisini mevcut % 20’den neredeyse% 40’a çıkaracak. Bazı ABD eyaletlerinde Brandt, bunun % 55’e çıkarılabileceğini belirtiyor. Vergi oranının ikiye katlanması, hükümet harcamaları için 370 milyar dolar getirecek.

Bu, büyük miktarlarda gerçekleşmemiş kazançları olan ailelerin yatırım planlarını değiştirmeye zorlanacağı ve işletme sahiplerinin varlıklarını çocuklarına aktarmasını zorlaştıracağı anlamına geliyor.

Bu muhtemelen tarihteki en büyük vergi artışı olacak. Biden’in agresif sermaye kazançları teklifinin ilk kez ortaya çıkmasının ardından Bitcoin fiyatının % 10’un üzerine düşerek 50.000 $ ‘ın altına düşmesi şaşırtıcı değil . Ethereum ve XRP gibi diğer kripto para birimleri de olumsuz duyguların sıcaklığını hissetti.

Brandt, görüşüne rağmen, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş hikayesinin hala sağlam olduğuna inanıyor. Şu sonuca vardı:

“Vay!!!

Bu Tweet, Bitcoin’in uzun vadeli bir düşüş fikrini tasvir etmeyi amaçlamadı (BTC, en büyük holdinglerimden biri olmaya devam ediyor), ancak mega dolarlık hükümet programlarının olumsuz bir görüşü olarak. Ben bir Bitcoin boğa özgürlüğüyüm. “

Ufukta aşırı para baskısı ile, daha fazla kurumun enflasyon korumalarına ve bitcoin ve altın gibi güvenli liman varlıklarına yönelmesi muhtemeldir. Bu gerçekleşirse, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı 2021’de yükseliş eğilimine devam edecek.

zycrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif