• BITCOIN/TL
  594756,721
  % -3,36
 • ETHEREUM/TL
  39985
  % -1,82
 • RIPPLE/TL
  10.66
  % -0,80
 • BITCOIN CASH/TL
  5917.63,543
  % -2,83
 • LITECOIN/TL
  1859.14
  % -2,39
 • COSMOS/TL
  345.4
  % 1,31
 • CARDANO/TL
  20.77
  % -1,46
 • TETHER/TL
  9.52
  % -2,97

PayPal’ın Kripto Ticaret Hacmi 240 Milyon Dolara Ulaştı

binance.gif

PayPal, 240 Milyon Dolarları bulan rekor kripto ticaret hacmi açıkladı. Global Market Cap, rekor kıran çöküşün ardından iyileşme sinyalleri vermeye başladı. Biden başkanlığında daha fazla düzenleme beklendiği için teknoloji hisseleri büyük darbe aldı.

Veri sağlayıcısı Nomics’e göre, 242 milyon dolarlık dijital varlık, bir hafta önceki en yüksek seviyesi olan 129 milyon doları geçti. Birçoğu, hacimdeki ani artışın yatırımcıların nakit paraya çevirmesinden mi kaynaklandığını öğrenmek istiyor.

Bu veriler açıklanmadı. Ancak, Bitcoin’in toparlanması Pazartesi akşamı başladı ve PayPal’ın gişe rekorları kıran günün haberi yayıldıkça ivme kazandı. BTC’nin fiyatı 35.000 dolar ‘ın üzerine çıktı ve iyileşiyor gibi görünüyor.

PayPal haberleri arasında, büyük Bitcoin sahipleri, düşüşü satın alarak toparlanmayı teşvik etmiş görünüyor. Bu Twitter’daki Elias Simos’a göre . Araştırmasında, 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan adreslerinin, piyasalar düşerken büyümeye devam ettiğini keşfetti.


Aslında, 1.000 Bitcoin ve üzeri cüzdanların diğerlerinden çok daha hızlı büyüdüğünü belirtiyor. Yelpazenin diğer ucunda, 0.1’den az tutan adresler düşüşteydi, bu da perakende yatırımcıların piyasalar döndükçe paraya çevirdiğini gösterirken, daha büyük yatırımcılar bunu satın almak için iyi bir zaman olarak gördü.

Tüm bunlar, kripto piyasasının daha geniş anlamda güçlü bir gün geçirdiği anlamına geliyor. Dünkü Market Watch’ta küresel kripto para piyasası değeri 900 milyar doların biraz üzerine çıktı, bugün 1 trilyon dolara ulaştı.

NOMICS-FİYAT-TABLOSU

Piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para biriminin neredeyse tamamı kazançlar elde etti; en büyük iki kazanan , ikisi de son 24 saatte % 18 kazanç elde eden HEX ve Stellar oldu .

Yatırımcılar için Wall Street’te sakin bir gündü. Dow Jones % 0.29, S&P % 0.66 ve Nasdaq % 1.25 düşüş kaydetti. Bu, iş dünyası için kötü bir gün gibi görünse de, tüm piyasalar hafta için % 3’ten fazla yükseldi ve 2021’e başka türlü güçlü bir başlangıçta küçük bir düşüşü temsil ediyor.

Vadeli İşlemler Piyasaları, yatırımcıların 2020’nin gözlerini sulandıran performansından sonra beklenen bir düzeltmeyi bekleyip beklememe ya da COVID’den zarar gören ekonomi ve şirketlerin geri dönmeye başladığı bir yıl olması beklenen bir yıla odaklanıp odaklanmamaları konusunda ikiye bölündükçe yeşile dönüyor.

Yatırımcılar Demokrat liderliğindeki bir Senato altında daha fazla düzenlemenin yapılacağından korktukları için Apple ve Facebook gibi teknoloji hisseleri daha fazla zarar gördü. Twitter ayrıca Donald Trump’ı platformundan kalıcı olarak yasakladıktan sonra hisse senedi fiyatında keskin bir düşüş gördü. Trump, şüphesiz platformda yıpratıcı bir figür olsa da, sosyal ağın kullanıcı tabanını ve para kazanılabilen günlük aktif kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı oldu.

decrypt

binance.gif