• BITCOIN/TL
  1090615,377
  % 0,04
 • ETHEREUM/TL
  59029
  % 0,78
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,54
 • BITCOIN CASH/TL
  6413.72,674
  % -0,37
 • LITECOIN/TL
  2003.76
  % -0,55
 • COSMOS HUB/TL
  268.45
  % 1,20
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,25
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,20

Parabolik Bitcoin Göstergesi 20 bin Doların Altına Tehlikeli Bir Çöküşü İşaret Ediyor

binance.gif

Bitcoin fiyatı, parabolik bir yükseliş trendinde neredeyse tam bir yıl geçirdikten sonra düşüş trendinde . Aylık zaman dilimlerinde “parabolik” adını taşıyan bir gösterge, geçmiş örneklere göre, piyasa değerine göre en iyi kripto para biriminde her zaman feci bir düşüşle sonuçlandığına dair bir sinyal verdi.

Ortaya çıkan satış, böyle bir sinyali takiben şimdiye kadarki en zayıf sonuçla sonuçlansa bile, Bitcoin’i madeni para başına 20.000 doların altına düşme riskiyle karşı karşıya bırakabilir . İşte neden.

Şimdi Kırık Bitcoin Yükseliş Trendini Şimdi Hatırlamak

2020, Bitcoin ve kriptonun geri kalanı için mükemmel bir fırtınaydı . Enflasyon, arz şoku ve kargaşa içindeki uluslardan bahsetmek, yatırımcıların kıt ve yenilikçi gelişmekte olan varlıklarla akın etmesine neden oldu.

Kurumlar, hedge fonları ve hatta şirketlerin Bitcoin için ödeme dikkatine başladı ve daha kripto piyasası nedeniyle Ethereum, Defi, NFTli ve patlama yapmaya başladı dogecoin .

Uzaya her zamankinden daha fazla büyük isim çekildi ve Bitcoin şimdi dünyanın dört bir yanındaki zenginlerin portföylerinde. Herkesten önce BTC satın alma mücadelesi , parabolik bir yükseliş trendinde jeton başına fiyatı gönderdi ve onu 4.000 doların altından 65.000 doların üzerine çıkardı.

Tüm dikkat , Coinbase’in halka açılmasına yardımcı oldu , ancak o zamandan beri Bitcoin ve kriptonun geri kalanı düşüş trendinde ve parabol kırıldığı için şimdi çok daha kötü olabilir.

Parabolik SAR Neden Daha Fazla Kripto Çöküşüne Karşı Uyarı Olabilir?

Bitcoin fiyatı 2018’in başlarında parabolik ilerlemesini kırdığında, ikonik tüccar Peter Brandt ünlü olarak %80’lik bir düzeltme çağrısında bulundu , her iki tarafta da birkaç yüzde puanı verin veya alın. Bir yıl sonra, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, tam %84’lük bir geri çekilme için ayı piyasasının dibine düştü .

Tüccarlara bir varlığın parabolik hale geldiğini söylemeye yardımcı olabilecek bir araç ve bu araç aracılığıyla zararı durdurmanın nereye yerleştirileceği, Bitcoin’in şimdi parabol kırıldığında çok daha fazla düşeceğinin sinyalini veriyor olabilir – muhtemelen Brandt’ın istediği kadar geçmiş.

Teknik analiz bir eğilim “durdu ve tersine çevirdi.” Olduğunda Parabolik SAR olarak adlandırılan alet, gösterebilir Son satışlar, aylık zaman dilimlerinde Parabolik SAR’a dokundu ve geçmişte her gerçekleştiğinde, BTC dolar karşısında %72 veya daha fazla düştü. En yüksek noktada, SAR sonrası düşüş, Brandt tarafından paylaşılan istatistiklerden çok uzak olmayan, şaşırtıcı bir şekilde %86’ya ulaştı.

Araç tetiklendiğinde, tarihteki yüzdesel olarak şimdiye kadarki en düşük düşüşte bile, Bitcoin hala 20.000 doların altına veya daha da altına düşme riskiyle karşı karşıya. Artık parabol kırıldığında gerçekleştiğini bildiğimiz %84 ile bile, en iyi kripto varlığını 10.000 dolara geri götürebilir.

Tüccarlar , stop zararlarını kârda yukarı taşımak için Parabolik SAR’ı kullanırlar, bu nedenle boğalar için geriye kalan tek umut, bu seviyenin bilerek avlanmasıdır. Düşüş, yıllık açılışla aynı zamana denk geldi, bu nedenle hedef için de birçok teknik neden var.

newsbtc

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif