• BITCOIN/TL
  765947,551
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  45478
  % -0,92
 • RIPPLE/TL
  14.68
  % -1,07
 • BITCOIN CASH/TL
  6448.9,261
  % 1,88
 • LITECOIN/TL
  1778.04
  % -2,07
 • COSMOS HUB/TL
  192.42
  % -1,92
 • CARDANO/TL
  7.16
  % -0,88
 • TETHER/TL
  27.57
  % -0,42

Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa Eyaleti Pilot Kripto Madencilik Çiftlikleri Kuracak

binance.gif

Kripto para birimi boğa piyasası sağlam bir şekilde devam ederken, Pakistan’ın Khyber Pakhtunkhwa eyaleti de aynı şeyi sermayeye çevirmek ve kendisini kripto geliştirme için ideal bir istasyon olarak konumlandırmak istiyor. Aslında, raporlara göre, eyalet şimdi iki hidroelektrikle çalışan pilot madencilik çiftliği inşa etmeyi planlıyor.

Eyaletin Bilim ve Bilgi Teknolojileri Baş Bakanı Ziaullah Bangash’ın bir danışmanına göre,

Kripto madenciliği hükümetin kontrolü altında olacak ve yasal gereklilikler yerine getirildiğinde, tüm yerel ve uluslararası yatırımcılar iletişime geçip yatırım yapabilecek.”

Bu , özellikle ülke yeni kripto politikaları formüle etmek için bir federal komite kurulduğunu açıkladığından, Pakistan’daki kripto alanı için büyük bir adımdır .

Ayrıca, Khyber Pakhtunkhwa Bilgi Teknolojileri Kurulu’nun [KPITB] Genel Müdürü Dr. Ali Mahmood, teknik konuları gözden geçirmek için bir blok zinciri komitesi kurulmasını da tavsiye etti. Bununla bağlantılı çeşitli konuları ele almak için çeşitli alt komiteler oluşturulacaktır.

 

Söz konusu rapora göre,

“Ana komiteye teknik destek sağlamak ve yardımcı olmak için bir blockchain komitesi, bir teknik komite ve bir koordinasyon komitesi kurulacak.”

Komite, KP Meclisi üyeleri ve Pakistan Devlet Bankası , Federal Gelir Kurulu ve diğer kurumlar gibi paydaşlarla politika hakkında görüşmeler yapacak teknik üyelerden oluşacaktır .

Bangash eklendi,

“İnsanlar zaten yatırım için bize yaklaşıyorlar ve biz onların Khyber Pakhtunkhwa’ya gelmelerini, biraz para kazanmalarını ve eyaletin de bundan kazanç sağlamalarını istiyoruz.”

Bununla birlikte, bu ilerlemeye rağmen, düzenleyici netliğin hala çamurlu sularda olduğu vurgulanmalıdır. Kriptonun yasal ve yönetilebilir bir şekilde ilerlemesi için Pakistan’ın önce kullanıcılara netlik sağlamaya odaklanması gerekebilir.

Aynı zamanda, Pakistan örneğini komşuları Hindistan ve Çin ile yan yana getirmeye değer ve her ikisi de, aşağı yukarı kripto paraya karşı. Hintli milletvekilleri kriptonun yasallığı konusunda ileri geri gitmeye devam ederken, Çin kendi dijital yuanını geliştiriyor .

ambcrypto

binance.gif