• BITCOIN/TL
  553066,388
  % -2,48
 • ETHEREUM/TL
  38968
  % -1,50
 • RIPPLE/TL
  11.02
  % -3,05
 • BITCOIN CASH/TL
  2346.85,452
  % -2,71
 • LITECOIN/TL
  1879.19
  % -4,69
 • COSMOS HUB/TL
  214.74
  % -5,00
 • CARDANO/TL
  7.54
  % -4,87
 • TETHER/TL
  21.48
  % 1,56

Overstock’un eski CEO’su, Patrick Byrne Twitter tarafından yasaklandı

binance.gif

Eski Overstock CEO’su ve bir Bitcoin savunucusu olan Patrick Byrne, Twitter tarafından kalıcı olarak yasaklandı.

Hesabı Salı günü bir noktada kaldırıldı. Twitter, Decrypt’in yorum talebine henüz yanıt vermedi , ancak askıya alma muhtemelen 2020 ABD seçimlerinin hileli olduğu yönündeki devam eden iddialarından kaynaklanıyor. ABD Kongre Binası en son Pro-Trump protestocuları tarafından işgal edildikten sonra daha ciddi bir ton aldı.


Askıya alma, Trump yanlısı bir komplo grubu olan ve başkanın çoğu Demokrat pedofillerden oluşan bir “derin devlet” grubuna karşı perde arkasında savaştığına inanan Qanon taraftarlarına yönelik son Twitter yasaklamalarının ardından geldi.

Twitter’da 12 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Cuma gününden bu yana 70.000 QAnon hesabını kaldırdı. Sosyal medya şirketi şunları yazdı: “Bu hesaplar, zararlı QAnon ile ilişkili içeriği geniş ölçekte paylaşmakla ilgiliydi ve öncelikle bu komplo teorisinin hizmet genelinde yayılmasına adanmıştı.”

Byrne, QAnon’a bağlı olmayabilir, ancak gönderileri kolayca “QAnon ile ilişkili” olarak yorumlanabilir. Daha dün, Byrne bir röportajda ABD’de “Komünist Parti’nin ele geçirilmesi” olduğunu iddia etti .

Anti-Vaxer Komplo Teorisyenlerinin Yeni Bir Şaşırtıcı Hedefi Var

Ocak 2014’te, Byrne yönetiminde olan mobilya satıcısı Overstock, Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden yıllık 1 milyar dolardan fazla satışla ilk çevrimiçi perakendeci oldu . Byrne, aynı zamanda, şarap için blockchain tabanlı sistemlerden tZero dijital menkul kıymetler ticaret platformuna kadar her şey üzerinde çalışan şirketin kendi blok zinciri girişimi Medici Ventures’ın arkasındaki itici güçtü .

Byrne, bir kripto para birimi armatürü haline geldi. Byrne, tek bir Bitcoin’in fiyatı 1.000 dolara ulaşmadan üç yıl içinde sıçradı ve bu da onu iş dünyasında erken benimseyen biri haline getirdi. CEO Michael Saylor, kripto para biriminde olan biri, Bitcoin için açık sözlü bir evangelist olan ve tanıtım isteyen Michael Saylor’u duymadan önce Michael Saylor’du.

Ve son iki aydır, eski açık sözlü haline geri döndü. Ancak, geçen yıl bir Rus casusuyla romantik bir ilişki içinde olduğunu iddia ettikten sonra zorla çıkarıldığı Overstock hakkında değil. Ve Bitcoin hakkında değil. Seçim hakkında.

Kripto para birimi coşkusu ve komplo teorileri hiçbir zaman birbirini dışlamadı, ancak Byrne’nin son çalışması onu Bitcoin’i benimseyenlerin sınırına getiriyor.

Seçimlerden sonra Byrne, seçim sonuçlarının hileli olduğuna dair kanıtlar derleyen bir “hackerlar ve siber suçlular” ekibini finanse ettiğini iddia etti.

Son zamanlarda Byrne, ABD Kongre Binası’ndaki şiddetin arkasında Antifa’nın olduğu ve İtalya, İngiltere casus ajansı MI6 ve CIA’nın 17 ABD eyaletinde seçim sonucunu değiştirmek için askeri bilgisayarlar kullanmak için komplo kurduğu teorilerini onayladı.

Başkan Trump’a oy vermediğini söyleyen Byrne, yine de Kasım ayından bu yana Başkanın yörüngesine sürüklendi. 18 Aralık’ta Oval Ofis’te Trump ile görüştüğünü söyledi .

Sosyal medya şirketinin şiddete teşvik olarak birkaç tweet atmasının ardından Trump geçen hafta Twitter’dan kaldırıldı . Daha önce, seçim dolandırıcılığı iddiasıyla birçok başarısız dava açan Sidney Powell ve her ikisi de QAnon ile bağlantılı olan eski Trump Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, sosyal medya şirketi tarafından yasaklanmıştı.

decrypt

binance.gif