• BITCOIN/TL
  1089848,678
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  59025
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6404.86,673
  % -0,54
 • LITECOIN/TL
  2003.6
  % -0,48
 • COSMOS HUB/TL
  268.05
  % 0,98
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,30
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,17

Opulous, Algorand’ ın Teknolojisini Kullanarak Sanatçılarla Yatırımcıları Buluşturuyor

binance.gif

Algorand (ALGO) , son zamanlarda teknolojisinin Opulous adlı yeni ve yaklaşmakta olan bir platforma güç sağlamak için kullanılacağını ortaya çıkaran yüksek hızlı bir blok zinciridir. Platform, müzik sanatçılarını yatırımcılarla buluşturmak için Algorand’ı kullanacak ve böylece DeFi’ye müzik getirecek.

Opulous, sanatçılara fon sağlamanın yeni bir yolunu getiriyor

Bilindiği kadarıyla Opulus, sanatçıların başkentlerine aracılar olmadan erişmelerine yardımcı olacak bir P2P müzik hizmeti ve ödeme protokolüdür. Esasen, sanatçılar ve müzik yıldızları arasında merkezi olmayan finansmanı zorlamak isteyen müzik endüstrisini hedefleyen bir kripto projesidir.

Opulus, ödüllü bir küresel müzik dağıtımı ve plak şirketi hizmetleri formu Ditto tarafından yaratıldı.

Şirketin CEO’su Lee Parsons, geleneksel bankacılık kredileri söz konusu olduğunda müzisyenlerin genellikle göz ardı edildiğini belirtti. Öyle değilse, son derece elverişsiz şartlar alırlar, bu da zamanlarına değmez.

Ortaya çıkan DeFi sektörü sayesinde, Opulous bunu değiştirebilir ve müzik sanatçılarını merkezi olmayan finansmana maruz bırakabilir.

Opulous’u öne çıkaran nedir?

DeFi’nin hikayesi bugünlerde iyi biliniyor ve merkezi olmayan bankacılığı kullanmanın faydaları açık. Sanatçılar, minimum faiz ödemelerine, düşük işlem ücretlerine ve kripto endüstrisini kullanmanın diğer avantajlarına erişebilecekler.

Bununla birlikte, Opulous ile ilgili olan şey, müzikle desteklenen ilk DeFi sunumu olarak diğer benzer projelerden sıyrılmasıdır. Başka bir deyişle, Opulous müziği bir varlık sınıfı olarak kullanır ve sanatçıların katkıda bulunabileceği, aynı zamanda ödünç alabileceği bir kredi havuzu olarak çalışacaktır.

Esasen, sanatçılar geçmiş akış gelirlerine karşı garantili krediler yoluyla borç para alırlar. Teminat olarak kendi telif hakları kullanılacaktır. Aynı zamanda, yatırımcılar ve sanatçılar platformun Müzik Telif Hakkı Havuzlarına ödeme yapabilir ve yıllık bazda katkılarının % 10’unu kazanabilirler.

Algorand’ın rolü, krediye ihtiyaç duyan yatırımcıları ve sanatçıları birbirine bağlamak olacak. Bu, pasif olarak para kazanmak isteyen yeni yatırımcıların yanı sıra, ihtiyaç duydukları fonları bankalarla uğraşmak zorunda kalmadan elde etmenin kolay bir yolunu arayan sanatçıları da çekecektir.

invezz

binance.gif