• BITCOIN/TL
  563437,557
  % -1,24
 • ETHEREUM/TL
  38761
  % -1,14
 • RIPPLE/TL
  10.72
  % 0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  2340.2,331
  % -0,93
 • LITECOIN/TL
  1858.56
  % -1,83
 • COSMOS HUB/TL
  217.34
  % -2,86
 • CARDANO/TL
  7.81
  % 0,09
 • TETHER/TL
  20.76
  % 0,84

OKCoin, Bitcoin’in Lightning Ağını Q1’de Entegre Ediyor

binance.gif

OKCoin, Bitcoin’in Lightning Network’ünü destekleyen en son kripto borsasıdır.

Paylaşılan detaylara göre, değişim, ikincil ölçeklendirme ağını entegre etmenin son aşamalarında. Sitenin üç ila dört hafta içinde yayınlanacağını açıklandı.

“2013’ten beri bir Bitcoin borsasıyız ve [merkezi olmayan finans] ve diğer varlıklar konusunda heyecanlıyken, bitcoin’in tüm endüstrinin temeli olduğunu biliyoruz. Bitcoin’in ağının genellikle tıkalı olduğunu ve özellikle boğa piyasalarında yüksek işlem ücretlerine sahip olduğunu biliyoruz. ” OKCoin CEO’su Hong Dişi CoinDesk söyledi.

Lightning Network, Bitcoin’in birincil ağından daha hızlı ve daha ucuz işlemleri kolaylaştıran, Bitcoin’in üzerine inşa edilmiş bir teknoloji yığınıdır.

Bu entegrasyon, OKCoin’in Lightning’de bitcoin için minimum para yatırma miktarını 0,000001 BTC’ye (0,004 dolar) düşürebileceği anlamına gelirken, maksimum para çekme tutarı 750 dolar ‘dır. OKCoin temsilcileri CoinDesk’e Lightning Network para yatırma işlemlerinin kullanıcıların normal bitcoin bakiyeleri altında görüneceğini ve kullanıcıların para çekerken yalnızca Lightning Network ücretlerini (genellikle pennies) ödemeleri gerektiğini söyledi.

OKCoin, başka bir ölçeklendirme çözümü olan Blockstream’in Liquid yan zincirinin üyelerinden biridir; burada OKCoin gibi üyelerden oluşan bir federasyon tarafından sağlanan bir ağ, Bitcoin’in birincil ağının maliyetinin bir kısmı için işlemleri gerçekleştirir.

OKCoin’in CEO’su CoinDesk’e borsanın gelecekte “diğer ağları keşfedebileceğini” ancak önce Lightning’i platformda canlı olarak uygulamaya odaklandığını söyledi.

Entegre edildikten sonra, Lightning Network hem OKCoin’in mobil hem de web uygulamalarında kullanılabilir olacak.

Bitcoin Lightning Network borsaları

OKCoin, Lightning’i yeni yıla götüren tek borsa değil.

2020’nin başında Kraken Exchange , 2021’in ilk yarısında bir ara ağ için destek başlatacağını duyurdu . Yeni yıldan kısa bir süre sonra, İngiltere merkezli CoinCorner , bir ödeme seçeneği olarak sunduktan sonra borsasının kullanıcıları için çözümü entegre etti . satıcı eklentisi birkaç aydır.

Moment, Lightning Network’ün yardımcı programı için, borsalara anında, ucuz bir giriş ve çıkış yolu olarak inşa ediliyor. Uluslararası bir müşteriye hizmet veren ancak ABD kullanıcılarına kapalı olan Bitfinex, Lightning Network ile para yatırma ve çekme olanağı sunan ilk borsalardan biriydi. ABD’ye özel River Financial, kullanıcıları için Lightning işlevi de sunuyor.

coindesk

binance.gif