• BITCOIN/TL
  566350,665
  % -0,58
 • ETHEREUM/TL
  39584
  % -0,85
 • RIPPLE/TL
  10.85
  % -1,16
 • BITCOIN CASH/TL
  2397.03,505
  % -0,14
 • LITECOIN/TL
  1990.8
  % 0,17
 • COSMOS HUB/TL
  223.85
  % 0,72
 • CARDANO/TL
  7.88
  % -0,34
 • TETHER/TL
  20.99
  % 0,09

NYDIG: Bitcoin Bu Yıl Yüzlerce Amerikan Bankasına Geliyor

binance.gif

Kripto saklama firması New York Digital Investment Group, yakında ABD bankalarının mevcut hesapları üzerinden BTC alma, tutma ve satma fırsatına sahip olacağını söyledi. NYDIG ayrıca, kripto para biriminde ödenen avantajlar ve BTC’de temettü sağlayan yeni bir banka hesabı türü gibi diğer hizmetleri de başlatacağını sözlerine ekledi.

BTC’nin Kabulüne Doğru Başka Bir Adım

Bir CNBC raporuna göre , ABD’deki bazı bankaların müşterileri yakında mevcut hesapları üzerinden ilk kripto para bitcoin ile çalışma şansına sahip olacaklar. NYDIG, Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurdu. İki şirket, ortaklığın ana amacının Amerikan bankalarının yakın gelecekte BTC sunmasını sağlamak olacağını bildirdi.

NYDIG’de banka çözümleri başkanı Patrick Sells, yeni kurulan şirketin çok faydalı olacağını ve Amerikalı sakinler için gelecekte rahatlık getireceğini açıkladı:

Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılığımı yapmak için mobil uygulamamı kullanıyorsam, artık bitcoin satın alma, satma ve tutma olanağına sahibim. “

NYDIG başkanı Yan Zhao, bu hareketin hem müşteriler hem de bankacılık kurumları için bir kazan-kazan durumu olacağını söyledi:

“Bu sadece müşterilerinin Bitcoin istediğini düşünen bankalar değil, ‘Bunu yapmamız gerekiyor çünkü verileri görüyoruz’ diyorlar. Dünyanın Coinbase’lerine, Galaksilerine ve Kraken’lerine giden mevduatları görüyorlar. “

BTC ve Bankalar Arasındaki Tarih

Son zamanlarda, en büyük ABD bankalarından biri olan Goldman Sachs, BTC’yi piyasa performansı varlıklar listesine eklediğini duyurdu . Dev yatırım bankası, kripto para birimini yılbaşından bugüne raporuna dahil etti.

NYDIG ve FIS’ten gelen öncü hareket, çekici ve dünyanın en büyük ekonomisindeki yüzlerce banka tarafından kolayca erişilebilir görünmektedir. FIS dijital bankacılık başkanı Rob Lee, başlangıçtan kripto topluluğuna kadar olumlu sonucu şöyle anlattı:

“Çoğu insan, kurumsal yatırımcıların yatırım yapabileceği şeylere yatırım yapamaz. Bankanız aracılığıyla 1 $ gibi düşük bir fiyatla satın alınabilen bitcoin sayesinde, artık herhangi bir miktarda herkesin sahip olabileceği çekici bir varlığa sahipsiniz. Bunun ekonomik güçlendirme için çok büyük olduğunu düşünüyoruz.

cryptopotato

binance.gif