• BITCOIN/TL
  724307,150
  % -1,15
 • ETHEREUM/TL
  43174
  % -2,09
 • RIPPLE/TL
  13.65
  % -1,76
 • BITCOIN CASH/TL
  5648.18,237
  % -2,15
 • LITECOIN/TL
  1716.91
  % -3,22
 • COSMOS HUB/TL
  202.08
  % 1,41
 • CARDANO/TL
  6.71
  % -1,82
 • TETHER/TL
  27.08
  % 0,18

Nissan, Ödeme Seçeneği Olarak Dogecoin (DOGE)’ i Desteklediğini Duyurdu

binance.gif

Daytona Nissan bayiliği Salı günü DogeCoin’i araba satışları için bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Florida merkezli bayi tarafından yapılan duyuru, DoGeCoin (DOGE) piyasada son derece iyi performans gösterdiğinde geliyor . DOGE, Tesla’dan Elon Musk’ın token hakkında tweet atmasının ardından yeni bir çığır açtı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,84 dolara ulaştı.

Daytona Nissan Kendall Garrison’un ortak sahibi ve ortak yöneticisi, Dogecoin’e aşina olmadığını, ancak çalışanlarından biri ona madeni parayla bir terfi önerdiğini söyledi.

Daytona Nissan sadece 5000 dolar değerinde Dogecoin kabul ediyor

Rapora göre Daytona Nissan, Dogecoin’de sadece 5.000 dolar kabul ederek oynaklık riskini sınırlıyor. Garrison, şirketin Dogecoin’deki ödemeleri kabul etmek için kullanılacak bir kripto cüzdanı oluşturduğunu söyledi.

Garrison, “Bu bizim için gerçekten çok iyi bir avantaj ve gerçekten iyi bir teşhir oldu” dedi.

Şirket, Dogecoin ile ödeme yapmayı seçen müşterilerden gelen etkileyici tepkiyi görmeye başladı bile. Yakın zamanda Dogecoin’i Nissan Sentra’yı satın almak için kullanan Ricardo Santiago adlı bir müşteri, başkalarını da aynısını yapmaya çağırdı.

Dogecoin hakkındaki şüphecilik hala devam ediyor

Diğerleri Dogecoin (DOGE) satın almaya karar verirken , bazı analistler hala madalyonun içerdiği riske işaret ediyor. Elon Musk kısa süre önce Dogecoin’i “dünyanın gelecekteki para birimi” olarak adlandırdı.

Diğer bazı popüler figürler Gene Simmons ve Snoop Dog da kripto para birimini destekledi. Ancak Bitcoin yatırımlarıyla da popüler olan yatırım kapitalisti Nic Carter, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in bir “spekülasyon aracı” olduğunu belirtti .

Elon Musk’ın Dogecoin hakkındaki görüşünün yanıltıcı olduğunu ve birçok insanın para kaybetmesine neden olacağını söyledi.

“[..] Orada ilginç teknoloji açısından pek bir şey yok,” diye ekledi.

Carter, madalyonun yalnızca insanların beklentilerini artırabileceğini ve kısa vadede spekülasyon yapmalarını sağladığını belirtti. Ancak konu uzun vadeli değer olduğunda, hiç kimsenin Dogecoin’e uzun vadeli bir güveninin olmaması gerektiğini söyledi.

invezz

 

binance.gif