• BITCOIN/TL
  1102893,150
  % 0,44
 • ETHEREUM/TL
  60550
  % 2,78
 • RIPPLE/TL
  17.66
  % 0,75
 • BITCOIN CASH/TL
  6447.06,330
  % 0,04
 • LITECOIN/TL
  2030.22
  % 0,60
 • COSMOS HUB/TL
  271.93
  % 1,43
 • CARDANO/TL
  10.96
  % 0,14
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,09

Nijerya Merkez Bankası’ından Kripto Para İle İlgili Açıklama

binance.gif

Nijerya Merkez Bankası, eğer ülke sözde Bitcoin Ulusu olursa ve son zamanlarda genel bir kripto yasağı söylentilerinin bir yanlış anlamadan başka bir şey olmadığını açıklığa kavuşturursa, görünüşe göre hiç problem yaşamıyor.

Today Ng adlı yerel gazete tarafından yayınlanan bir habere göre , merkez bankası kripto ile ilgili bankacılık faaliyetleri ile nüfus tarafından kripto para kullanımı arasında bir çizgi çekmekten başka bir şey yapmadı.

Başka bir deyişle, Nijerya’da tüccarlar, açıkça yasadışı amaçlarla kullanılmadıkları sürece kripto ile işlem yapma özgürlüğüne sahiptir.

Nijerya’da Kripto Yasak Değildir ve İşlem Yapılabilir

30. Finans Muhabirleri ve İşletme Editörleri seminerinde Banka Başkanı Godwin Emefiele adına konuşan Banka Başkan Yardımcısı Adamu Lamtek; Lamtek şöyle açıkladı:

CBN, Kripto para birimlerinin kullanımına kısıtlama getirmedi ve insanları ticaret yapmaktan caydırmıyoruz. Az önce yaptığımız şey, bankacılık sektöründeki Kripto para birimleri ile ilgili işlemleri yasaklamaktı.

Açıklama, Nijerya Merkez Bankası tarafından ülkedeki tüm bankacılık kurumlarına kripto borsası hizmetlerini işleten veya kullanan kişiler tarafından kullanılan her türlü hesabı kapatmaları talimatı veren bir mektubun ardından ülkede gelişen bir gerginlik ve spekülasyon dalgasına yanıt olarak geliyor. haber sitelerine ve sosyal medyaya yayılmak.

 

Memo BSD / DIR / GEN / LAB / 14/001, Bankacılık Denetleme Müdürü tarafından imzalanmış ve Merkez Bankası resmi internet sitesinde yayınlanmıştır. Mektup, Nijerya’daki finans kurumlarının kripto ile ilgili herhangi bir kişiye veya işletmeye hizmet edebileceğini söylüyor:

“Banka, düzenlenmiş kurumlara kripto para birimleri ile uğraşmanın veya kripto para birimi borsaları için ödemeleri kolaylaştırmanın yasak olduğunu hatırlatmak ister.
Buna göre, tüm DMB’ler [mevduat bankaları], NBFI’ler [banka dışı finansal kurumlar] ve OFI’ler [diğer finansal kurumlar], sistemleri içinde kripto para birimi borsalarında işlem yapan veya işleten kişileri ve / veya kuruluşları belirlemeye ve bu tür hesapların hemen kapatıldı ”.

O sırada, Banka’nın niyetleri hakkında hiç şüphe yok gibiydi. Sipariş açıktı. Ancak, birkaç saat sonra Banka, mektubu açıkça iptal etmemiş veya yenisini yayınlamamasına rağmen resmi web sitesinden kaldırdı.

Bu, birçok analist ve uzmanın Banka’nın eylemlerinde bir hata olabileceğini düşünmesine yol açtı, ancak kripto kullanıcıları Nijerya Merkez Bankası’nın netliği olmadığı için temkinli hareket etmeyi tercih etti.

Ancak mektup, Merkez Bankası’nın mantığını anlamak için anahtar olabilecek finans kuruluşlarına gönderildi. Mektubun söylemeyi amaçladığı şey, kripto ile uğraşmanın Nijerya’nın genel nüfusu için değil, bankalar için yasak olduğuydu.

Afrika, Kripto Kabulü Açısından Yükseliyor

BCN’nin açıklaması, Afrika pazarlarında bir belirsizlik dönemini sona erdiriyor. Nijerya, Sahra Altı Afrika’da en yüksek Bitcoin ticaret hacmine sahip ülkedir ve en yakın rakibinin hacmini neredeyse üç katına çıkarmıştır.

Metrikler sitesi Useful Tulips’in verilerine göre Nijerya, geçen hafta Bitcoin’de yaklaşık 8,8 Milyon Dolarlık bir hareket yaptı. Rakamı bir bağlama oturtmak gerekirse, bu miktar tüm kıtanın toplam ticaret hacminden daha fazladır.

cryptopotato

binance.gif