• BITCOIN/TL
  567437,693
  % -0,50
 • ETHEREUM/TL
  39677
  % -0,73
 • RIPPLE/TL
  10.9
  % -0,77
 • BITCOIN CASH/TL
  2409.26,125
  % 0,14
 • LITECOIN/TL
  2007.94
  % 0,63
 • COSMOS HUB/TL
  224.32
  % 0,81
 • CARDANO/TL
  7.9
  % -0,20
 • TETHER/TL
  20.97
  % 0,06

Nijerya, Bitcoin Ticaretini Yasaklayarak Banka Hesaplarının Kapatılması Talimatını Verdi

binance.gif

Nijerya Merkez Bankası bugün ülkedeki tüm bankalara açık bir mektup yayınlayarak kripto para satın alan, satan veya ticaretini yapan müşterilere hizmetlerini derhal iptal etmelerini emretti.

Merkez bankası, “Banka, düzenlenmiş kurumlara kripto para birimleri [sic] ile uğraşmanın veya kripto para birimi borsaları için ödemeleri kolaylaştırmanın yasak olduğunu hatırlatmak istiyor.” Dedi.

Ancak, tüccarlara banka işlemlerini kullanmayı bırakmaya zorlamak, P2P piyasalarında en popüler seçenek olduğu düşünüldüğünde, ticaret aktivitesini önemli ölçüde azaltacaktır .

Nijerya Merkez Bankası tarafından gönderilen mektup.

Nijerya’daki kripto para birimlerinin yasal statüsü karmaşıktır. Bunların kullanımını açıkça yasaklayan veya bu varlıkları yasadışı olarak sınıflandıran bir yasa olmasa da, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Eylül ayında , aksi ispatlanana kadar tüm kripto para birimlerini menkul kıymet olarak ele almayı planladığını belirten bir bildiri yayınladı . Bu, bu kayıt dışı varlıkların düzenlenmemiş borsalar aracılığıyla ticaretinin yasadışı olabileceği anlamına gelir.

Görünüşe göre Nijerya Merkez Bankası, kendisini ülkenin SEC’in bu yönergelerine dayandırdı ve şimdi Nijerya’daki kripto faaliyetlerini potansiyel menkul kıymet sahtekarlığını önleme temelinde durdurmaya çalışıyor.

“Tüm DMB’ler [mevduat bankaları], NBFI’ler [banka dışı finansal kurumlar] ve OFI’ler [diğer finansal kurumlar], sistemleri içinde kripto para borsalarında işlem yapan veya işleten kişileri ve / veya kuruluşları belirlemeye ve bu tür hesapların kapatılmasını sağlamaya yönlendirilir. hemen, “dedi.

Nijerya’da Bitcoin ticareti hızla artıyordu . Useful Tulips’in derlediği verilere göre, ülkedeki ticaret hacmi yalnızca geçen hafta 6,5 ​​milyon doları aşarak onu Afrika’nın lider ülkesi ve eşler arası ticaret hacmi açısından dünyanın ilk 10 ülkesinden biri haline getirdi.

Paxful, Nijeryalıların Bitcoin’e daha fazla önem verdiğini, çünkü kripto para birimlerinin perakendecileri küresel pazarlara açarak gelir getirici fırsatlar sunduğunu söyledi . Şirket, bunun geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve daha ucuz para gönderip almalarına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

decrypt

binance.gif