• BITCOIN/TL
  566735,243
  % 1,03
 • ETHEREUM/TL
  35353
  % -1,31
 • RIPPLE/TL
  10.41
  % -1,92
 • BITCOIN CASH/TL
  5656.62,603
  % -3,82
 • LITECOIN/TL
  1709.39
  % -1,34
 • COSMOS/TL
  305.11
  % -2,29
 • CARDANO/TL
  20.02
  % -1,54
 • TETHER/TL
  9.29
  % 0,09

New York, Blockchain Destekli COVID-19 Pasaportunu Piyasaya Süreceğini Duyurdu

binance.gif

New York Valisi Andrew Cuomo , geçtiğimiz Çarşamba günü blockchain destekli bir COVID-19 pasaportu olan Excelsior Pass’ın 2 Nisan Cuma gününden itibaren eyalet genelinde kullanıma sunulacağını duyurdu.

Vali Cuomo resmi bir açıklamada “New Yorklular, COVID’yi yenmek için halk sağlığı rehberliğini takip edebileceklerini kanıtladılar,” dedi ve yenilikçi Excelsior Pass, yeni araç kutumuzda virüsle savaşmak için başka bir araç ve ekonominin daha fazla sektörünün güvenli bir şekilde yeniden açın ve kişisel bilgileri güvende tutun. ”

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler , bir kişinin aşılanmış veya yakın zamanda COVID-19 için negatif test edildiğinin bir kanıtı olan ” COVID-19 pasaportları ” fikri üzerinde kafa yoruyorlar. Ancak, evrak taşımanın pratikliğiyle ilgili gizlilik riskleri ve endişeleri genellikle olumsuz taraflar olarak gösterilmektedir.

Ancak Cuomo’ya göre Excelsior Pass, bu endişelerin çoğunun cevabıdır: IBM’in blockchain tabanlı dijital sağlık geçiş platformu üzerine inşa edilmiştir ve bu nedenle blockchain, IBM’in veya bu konuda herhangi bir tarafın sağlıklı veri tabanı tutmadığı anlamına gelir.

 

Validen resmi bir açıklamada, “Blok zinciri ve şifreleme gibi güvenli teknolojiler, verilerin korunmasına yardımcı olmak, doğrulanabilir ve güvenilir hale getirilmesine yardımcı olmak için Excelsior Pass boyunca örülmüştür” dedi. “Uygulamalarda hiçbir özel sağlık verisi depolanmaz veya izlenmez.”

Valilik, geçiş kartının “bir mobil havayolu biniş kartına benzer” olacağını ve taranan kişinin son negatif COVID-19 test sonucunu (PCR veya antijen) veya aşılama kanıtını doğrulayabileceğini söyledi.

Steve Lafleche IBM Kamu ve Federal Market Genel Müdürü söyledi geçiren New Yorklular gönüllü olarak sağlık durumunuzu paylaşmak izin vereceğini bu ayın başlarında bir blog yazısında. “Her katılımcı, kimlik bilgilerini oluşturmak için kullanılan temel kişisel verileri paylaşmadan hangi bilgileri, kiminle, ne zaman ve hangi amaçla paylaşmak istediğini belirleyecektir” dedi.

 

New York, COVID-19 pasaportlarını tanıtan ilk eyalet olacak. Ancak IBM’den LaFleche, blockchain teknolojisinin açık standartlarının “diğer devletlerin çabaya katılmasına” izin vererek ekonominin ülke çapında yeniden açılmasına izin vereceğini tahmin ediyor.

Blockchain COVID-19 geçişi tamamen New York eyaleti tarafından sübvanse edilir ve bu nedenle gönüllü olarak katılan işletmeler tarafından ücretsiz kullanım için sağlanır.

Blockchain COVID-19 geçişini benimseyecek başlıca mekanlar arasında New York City’deki Madison Square Garden ve eyaletin başkenti Albany’deki Times Union Center yer alıyor.

Google’ın COVID-19 Tracker tarafından toplanan en son rakamlara göre, New York eyaleti salgının başlangıcından bu yana COVID-19 ile ilgili 1,84 milyon vakayı ve 49,446 ölümü doğruladı. Bu hafta itibariyle 7,5 milyondan fazla New Yorklu aşılanmıştır .

decrypt

binance.gif