• BITCOIN/TL
  566567,733
  % -0,20
 • ETHEREUM/TL
  35680
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % -0,04
 • BITCOIN CASH/TL
  5841.27,428
  % 0,83
 • LITECOIN/TL
  1735.57
  % -1,33
 • COSMOS/TL
  308.83
  % 0,71
 • CARDANO/TL
  20.31
  % -1,21
 • TETHER/TL
  9.3
  % 0,35

Nadir Bir Bitcoin Boğa Sinyali Sonunda Ortaya Çıktı

binance.gif

Nadir bir yükseliş bitcoin sinyali, zorluk şeridi sıkıştırması, boğa koşusu başladığından beri ilk kez pompalanmaya başladı.

Bitcoin Zorluğu Şerit Sıkıştırması Artıyor

Twitter’da bir BTC analistinin belirttiği gibi , şerit sıkıştırma zorluğu boğa koşusu başladığından beri ilk kez artıyor gibi görünüyor.

Gösterge, bitcoin madenciliği zorluğunun hareketli ortalamalarının bir ölçüsüdür. Madencilik zorluk metriği, bir blok madenciliği için hash sayısı tahmin edilerek hesaplanabilir.

Bu değerleri düzgün bir şekilde ölçmek için BTC zorluk şeridi sıkıştırması normalleştirilmiş bir standart sapma kullanır. Daha yüksek değerler tarihsel olarak fiyatın yükselmesiyle ilişkilendirilirken, daha düşük değerler düşüş eğilimi gösterir.

Şimdi, son on yılda BTC zorluk şeridi sıkıştırması için grafiğin nasıl göründüğü:


Yukarıdaki grafik, göstergeyle ilgili bazı ilginç özellikleri ortaya koymaktadır. Şerit sıkıştırma zorluğunun fiyatla tarihi bir ilişkisi var gibi görünüyor.

Göstergenin değeri çok düştüğünde, BTC eğride düşük bir noktaya geliyor gibi görünüyor. Ve yükseldiğinde, şu anda olduğu gibi, fiyat da yükseliyor.

Ancak burada dikkate alınması gereken bir şey var. Gösterge, madencilik zorluğunun bir ölçüsüdür ve şu anda dünya hash oranı, Çin baskıları nedeniyle bazı özel durumlarla karşı karşıyadır .

Bir süreliğine büyük ölçüde düştükten sonra, madencilerin Çin’den ABD gibi diğer ülkelere göç etmesiyle küresel Bitcoin hash oranı tekrar yükselmeye başladı. Bu, olağan madencilik çiftlikleri yeniden faaliyete geçtiğinde zorluğun hızla artacağı anlamına gelmelidir.

Zorluktaki böyle bir artış, grafiğin şu anda gösterdiği gibi görünebilir.

BTC Fiyatı

Bitcoin fiyatı , yazı yazılırken son 7 günde %4 düşüşle 32 bin dolar civarında. Geçen ay, madeni para değer olarak neredeyse %17 düştü.

İşte son 6 aydaki kripto değerindeki eğilimi gösteren bir grafik:


Kripto para 30 bin ila 35 bin dolar aralığında kaldığı için BTC’nin fiyatı menzile bağlı kalmaya devam ediyor. Madeni paranın bu seviyelerden ne zaman kaçabileceği ve bir sonraki yöne hangi yöne gidebileceği belli değil .

Şerit sıkıştırma zorluğu bir şey ise, Bitcoin’in fiyatı yakında bir artış görebilir. Öte yandan, özel madencilik koşulları nedeniyle , gösterge değerindeki bu artış, bu sefer doğrudan fiyata yansımayabilir.

newsbtc

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif