• BITCOIN/TL
  547783,197
  % -4,20
 • ETHEREUM/TL
  38558
  % -3,20
 • RIPPLE/TL
  10.88
  % -4,15
 • BITCOIN CASH/TL
  2316.55,701
  % -4,87
 • LITECOIN/TL
  1865.87
  % -6,18
 • COSMOS HUB/TL
  213.15
  % -6,18
 • CARDANO/TL
  7.48
  % -6,19
 • TETHER/TL
  21.28
  % 0,87

Morgan Stanley, Gri Tonlamalı Bitcoin Trust’taki Büyük Yatırımlarla Kripto Pozunu Artırıyor

binance.gif

Yakın zamana kadar kripto analistleri arasında yaygın olan düşüş söylemine rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankalarından biri olan Morgan Stanley, çeşitli fonları aracılığıyla milyonlarca dolar yatırım yaparak Bitcoin’e maruz kalıyor.

Bilgi herkese açık olmasına rağmen, Twitter Kullanıcısı MacroScope, sosyal medyada ilk paylaşanlardan biriydi.

Analist, Morgan Stanley’nin önceki dosyalamalarını bugünün bilgileriyle karşılaştırdı ve bankanın kripto maruziyetinin sadece birkaç aya kıyasla çok daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Trust’ın 28.289 hissesine sahip olduğunu bildirdiğinde, MacroScope bunun yalnızca yakın gelecekte konumunu artıracağını öngördü … Zaman onu haklı çıkardı.

Morgan Stanley Kripto Yatırımlarını Artırıyor

Son SEC başvurularına göre , Morgan Stanley Insight Fund, Morgan Stanley Institutional Fund Inc, Morgan Stanley Variable Insurance Fund Inc. ve Morgan Stanley Corporate Fund Trust, Bitcoin’e dolaylı yatırımlar yaptı.

Dolaylı yatırımlar, bir başkasının performansını yansıtan veya buna bağlı olan bir ürüne maruz kalma sunan yatırımlardır. Morgan Stanley örneğinde, kripto para birimlerine yapılan yatırımların çoğu Grayscale Bitcoin Trust’ın hisselerinde .

En önemli kripto yatırımı, Grayscale Bitcoin Trust’ın 928.051 hissesini toplam 27.665.200.31 $ karşılığında elinde bulunduran Morgan Stanley Insight Fund’dan geliyor. Yine de, bankanın kripto para birimlerine artan ilgisinin bir işareti olsa da, yatırım fonun toplam varlıklarının sadece %0,34’ünü temsil ediyor.

CryptoPotato’nun daha önce bildirdiği gibi, bankanın fonlarının kriptoda maksimum %25 tahsisi olabilir . Bu yılın Mart ayında Morgan Stanley , yüksek net değerli müşterilere Bitcoin yatırımları için destek sağlamaya başladı . Grayscale Bitcoin Trust, Amerika Birleşik Devletleri’nde hala onaylanmış bir ETF olmadığı düşünüldüğünde, geleneksel yatırımcıların Bitcoin’e bir miktar maruz kalmaları için muhtemelen favori yoldur.

Diğer Bankalar Katılın

Bankalar ve diğer finans kurumlarının kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen müşterileri yakalama yarışı, esas olarak 2020’nin sonlarında Bitcoin’in yükselişi sayesinde 2021’de kızıştı.

JP Morgan, Goldman Sachs, BNY Mellon ve diğerleri şimdiden kripto para birimi yatırımları sunmaya ve periyodik raporlarına olumlu analizler eklemeye başladılar .

Benzer şekilde, dünyanın geri kalanında Bitcoin ile ilgili şüpheler ortadan kalkıyor gibi görünüyor ve birçok ülke kripto para birimlerini finansal altyapılarına entegre etmek için ilk adımlarını attı.

Örneğin Kanada, kripto para birimi ETF’lerini zaten onayladı. Brezilya ve Şili’nin kıtanın güneyinde kendi kripto ETF’leri var ve Brezilya toplamda 4 ile başı çekiyor . İki hafta içinde Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmeye başlayacak olan El Salvador’dan bahsetmiyorum bile .

Dolayısıyla bankaların Bitcoin ile her zamankinden daha fazla ilgilenmesi şaşırtıcı değil.

cryptopotato

binance.gif