• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Mitsubishi, Banking & Telecom Giants, DeCurret’e 62 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

binance.gif
Japon kripto borsası DeCurret , önde gelen bankalar, Mitsubishi gibi büyük şirketler ve hızlı büyüyen platform için 62 milyon dolarlık finansman turuna katılan diğerleri ile büyük bir destek aldı .

Nikkei ve TechCrunch Japan, Tokyo merkezli şirketin bu parayı yeni bir “dijital para” platformu ve bir akıllı telefon oluşturmak için kullanacağını bildirdi.

Paket ayrıca, ülkenin en büyük finans ve kripto düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) eski başkanı Toshihide Endo’nun Nisan ayından itibaren şirkete özel danışman olarak katılacağını da görecek . Endo, 2018’den 2020’ye kadar FSA komisyoncusu olarak görev yaptı ve bu süre zarfında FSA , 2018’in başlarında yaşanan yıkıcı Coincheck saldırısının ardından kripto politikalarını tamamen yeniledi .

Endo, Sony ve Fukoku Karşılıklı Hayat Sigortası’na danışmanlık da yapmaktadır .

Finansman, en büyük hissedarı olan internet servis sağlayıcısı Internet Initiative Japan tarafından imzalanan ve fonun% 30’unu sağlayan üçüncü taraf bir hisse tahsisi anlaşmasını içeriyordu .

Katılmak, telekom devleri KDDI ve Nippon Telegraph and Telephone (NTT) ile Sumitomo Mitsui Banking Corporation , Mitsubishi UFJ Bank ve Japan Post Bank gibi üst düzey Japon işletmelerinden gerçek bir kimdi . Sohgo Security Services (ALSOK) ve Secom güvenlik firmaları ve monolitik Mitsubishi Corporation da katıldı. Başka yatırımcısıydı SBI Holdings , SBI Grubu ‘ın holding ve iki rakip kripto alışverişlerinin operatörü.

DeCurret her bir şirketin ne kadar yatırım yaptığını, her durumda kaç hisse tahsis edildiğini açıklamadı.

Şirket, akıllı telefon planları hakkında ayrıntılara girmedi, ancak “özel olarak yayınlanan dijital para birimleri” oluşturmak ve “şirketi uygulamak” için blok zincir teknolojisinin kullanılmasını sağlayan “iki katmanlı bir yapı dijital para platformu” oluşturmaya çalışacağını açıkladı. -özel akıllı sözleşmeler. ”

DeCurret geçen yıl, yeni yatırımcılarının birçoğunu içeren yeni bir “çalışma grubu” oluşturdu ve grup, tüm Japon iş dünyasının dijital ödemeler için kullanabileceği bir platform oluşturmayı umuyordu.
cryptonews

binance.gif