• BITCOIN/TL
  1089550,329
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  58889
  % 0,62
 • RIPPLE/TL
  17.44
  % -0,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6425.83,468
  % 0,16
 • LITECOIN/TL
  2007.58
  % -0,01
 • COSMOS HUB/TL
  269.08
  % 2,89
 • CARDANO/TL
  10.84
  % -1,03
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,12

Missouri Belediye Başkanı Şehir Sakinlerine 1.000 Dolarlık Bitcoin Vermeyi Planlıyor

binance.gif

Missouri’de bir şehir olan Cool Valley Belediye Başkanı, bölge sakinlerine 1.000 dolara kadar Bitcoin dağıtmayı planlıyor. Ancak böyle bir plana eklenmiş bir koşul vardır.

Beş Yıllık HODL Koşulu

Yerel haber kuruluşu KSDK tarafından 19 Ağustos 2021 Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre , Jayson Stewart, Cool Valley’in 1500 sakininin her birine 500 dolar veya 1000 dolar değerinde BTC verme niyetini açıkladı.

Kriptoyu “dijital altın” olarak da adlandıran Stewart, kripto para biriminin şehir sakinlerinin hayatlarını değiştirebileceğine ve onları zenginleştirebileceğine inanıyor.

Cool Valley belediye başkanı, birkaç yıl içinde elinde bitcoin tutarak multi-milyoner olan insanlar olduğunu belirterek bu fikrin nedenini daha da güçlendirdi.

“Düzenli bir dokuz ila beş işte çalışmaktan birkaç yıl içinde 80 milyon doların üzerinde bir değere geçmek gibi, hayatları tamamen değişen arkadaşlarım var.”

Bitcoin 500.000 dolara mı?

Bununla birlikte, Stewart’ın bitcoin planı bir yakalama ile geliyor: Alıcılar, belediye başkanının dediğine göre, BTC’yi beş yıl boyunca satamayacaktı, bitcoin fiyatı muhtemelen “yarım milyon dolar” olduğunda sakinlerin pişmanlık duymasını önleyecekti.

Cool Valley liderine göre:

“Bitcoin için bir hak kazanma programı gibi yerleştiriyoruz. Buradaki fikir, gerçekten tam erişim elde etmeden önce belki de beş yıl boyunca ona dokunmamanızdır. Bunun gibi fikirler üzerinde çalışıyoruz çünkü bu benim bir numaralı endişem.”

Stewart şunları ekledi:

“Birisi araba notunu ödemek için bitcoinlerini satıyor. Ve sonra, bunca yıl sonra Bitcoin 500.000 $ civarında oturduğunda, buna gerçekten pişman olacaklar.”

Belediye başkanı, fonların büyük bir kısmı birkaç anonim bitcoin yatırımcısından gelecek şekilde 2021’in sonuna kadar planı başlatmayı umuyor. Stewart ayrıca hükümet fonlarından gelen kaynakları veya Covid yardımından gelen yardım parasını yoklamak istiyor.

Başka bir olası kaynak, şehir fonlarıdır ve Stewart, “Bu mümkün. Nasıl gittiğini göreceğiz. Nasıl olacağını göreceğiz.”

Bu arada, bazı vatandaşlar belediye başkanının fikrini memnuniyetle karşıladı. Şehrin sakinlerinden Ramona Nickels, kızının BTC’nin “bir sonraki büyük şey ” olduğunu düşündüğünü söyledi . Bir başka Cool Valley sakini olan Cornelius Webb, plan konusunda hevesli görünüyordu.

Daha Fazla ABD Belediye Başkanı Bitcoin Kabulü İçin Zorladı

Missouri belediye başkanı, ABD’de bitcoin’i benimseyen belediye başkanları listesine katıldı.

New York Belediye Başkan adayı Eric Adams , NYC’yi “bitcoin merkezi” yapma sözü verdi .

Bu arada Miami belediye başkanı Francis Suarez, bitcoin benimseme trenine liderlik ediyor. Şubat ayında Miami Şehir Komisyonu, Suarez’in işçiler için isteğe bağlı bitcoin ile maaş ödemesi yapma önerisi lehinde oy kullanmıştı .

BTC ve ETH’yi de elinde bulunduran Miami belediye başkanı, bitcoin madencilerini şehre çekmek için elektrik tarifelerini düşürmeye çalışıyor . Ağustos ayının başlarında Miami, “MiamiCoin” adlı kriptosunu açıkladı .

cryptopotato

binance.gif