• BITCOIN/TL
  561263,606
  % -1,06
 • ETHEREUM/TL
  35013
  % -2,42
 • RIPPLE/TL
  10.27
  % -3,44
 • BITCOIN CASH/TL
  5616.61,534
  % -4,15
 • LITECOIN/TL
  1705.89
  % -1,87
 • COSMOS/TL
  300.49
  % -3,07
 • CARDANO/TL
  19.88
  % -2,11
 • TETHER/TL
  9.27
  % 0,04

Milyarder Yatırımcı Carl Icahn “Nispeten Büyük Bir Şekilde” Kripto’ya Girebilir

binance.gif

Icahn Enterprises’ın milyarder yatırımcısı, kurucusu ve hâkim hissedarı Bloomberg Markets’a konuşan Icahn Enterprises’ın gerçekte herhangi bir kripto varlığına sahip olmadığını, ancak firmasının “nispeten büyük bir şekilde” dahil olabileceğini söyledi ve “kripto kalmak için burada şu veya bu şekilde. ”

85 yaşındaki işadamı işini biliyor gibi görünüyor. Icahn, kriptoyu bir değer deposu veya daha fazla bir ödeme sistemi veya Ethereum’da olduğu gibi ‘temeldeki blok zinciri’ olarak görüp görmediği sorulduğunda şu cevabı verdi:

Ethereum ile bu, temel blok zinciridir. Öyleyse, Ethereum’un iki şeyi var – onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir değer deposu olarak kullanabilirsin. “

Ethereum ve Bitcoin’in farklı olduğunu ekledi, “Benim için Bitcoin sadece bir değer deposu.”

Kripto İşine Giriş

In 26 Mayıs tarihinde mülakat diye bir yatırım olarak özellikle Bitcoin ve Ethereum bakıyordu eğer, Bloomberg Markets ev sahibi Caroline Hyde Icahn istedi. Genel sahneye baktığını söyledi:

Tüm işe bakıyorum. Şu anda ille de ne satın alacağıma bakmıyorum, sadece tüm işe ve nispeten büyük bir şekilde Icahn Enterprises ile bu işe nasıl dahil olabileceğime bakıyorum. Çünkü burada öyle ya da böyle kalmak için burada olduğunu düşünüyorum. “

“Nispeten büyük yol” un anlamını tanımlaması istendiğinde Icahn, “Bizim için büyük bir yol birkaç jeton veya başka bir şey satın almak değildir” diye yanıt verdi, “Demek istediğim, bizim için büyük bir yol olurdu bir milyar dolar, milyar buçuk dolar… Tam olarak söylemeyeceğim. ”

Bir yatırımcı ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yorumların ağırlığını ve arkasındaki adamı kabul etmekte hızlı davrandı.

Forbes’a göre , Icahn’ın net değeri Mayıs 2021 itibariyle 15,6 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Piyasalar Yeniden Geri Çekiliyor

Basın anında, kripto varlıklarının çoğu, son 24 saat içinde kayıplarla birlikte tekrar düşüşe geçmişti. Bitcoin% 3,8 geri çekilerek 37.600 $ ‘a gerilerken, Ethereum% 4 düşüşle 2.700 $’ ın hemen altına geriledi.

Bununla birlikte, Carl Icahn gibilerinin büyük bir yatırımı , son birkaç hafta ve aylarda büyük ölçüde piyasa duyarlılığını belirleyen ‘Elon Musk etkisini’ gölgede bırakabilir .

cryptopotato

binance.gif