• BITCOIN/TL
  557792,329
  % -6,54
 • ETHEREUM/TL
  37750
  % -5,63
 • RIPPLE/TL
  9.63
  % -9,29
 • BITCOIN CASH/TL
  5296.05,141
  % -9,78
 • LITECOIN/TL
  1730.26
  % -6,11
 • COSMOS/TL
  354.3
  % -10,97
 • CARDANO/TL
  18.52
  % -10,25
 • TETHER/TL
  9.47
  % -1,04

Milyarder Mark Cuban Şahsi NFT’ leri Yayınladı

binance.gif

Görünüşe göre Mark Cuban bu dijital pastadan bir parça istiyor. Rarible’da ilk NFT setini hayranların veya benzer şekilde nefret edenlerin satın alması için piyasaya sürdü. DeFi, kripto para dünyasında hızla büyümeye devam ediyor. Şu anda Toplam Değer Kilitli (TVL) 25 milyar dolardan fazla var.

The RollUp 2021 ‘ başlıklı NFT sanat eseri, Dallas Mavericks tişört giyerken muhteşem dans hareketlerini sergileyen bir Küba GIF’i içeriyor. NBA takımında çoğunluk hissesine sahip.

27 Ocak 2020 tarihinde açık artırma için yayınlanan sanat eserleri tükendi ve şu anda 10.000 dolar ‘a yakın bir parça fiyatına sunuluyor. Dokuz NFT’den biri için mevcut en yüksek teklif 7,3 WETH’dir ve şu anda yaklaşık 9,400 dolar değerindedir.

Bu Küba’nın İlk Girişi değil

Küba, her zaman kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin hayranı olmuştur. Dallas Mavericks hayranları için kripto kabul edecek kadar ileri giderek çeşitli blockchain tabanlı şirketlere yatırım yaptı .

Küba, internet patlaması sırasında servet biriktiren bir yenilikçi olmuştur ve blok zinciri endüstrisi için benzer bir yörünge görüyor. Cuban, blockchain teknolojilerinin sağlayabileceği muazzam potansiyel olarak gördüğü şey hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulunmaya devam etti.

NFT nedir?

Fungible olmayan tokenler, birbirleri arasında serbestçe değiştirilemeyen benzersiz ve dijital olarak doğrulanabilir tokenlerdir. 1 btc’nin her zaman 1 btc’ye eşit olduğu bitcoin (btc) veya ethereum (eth) gibi kripto para birimlerinin aksine, bu NFT’ler için geçerli değildir.

ERC-721 token standardını kullanarak temelde ethereum üzerine inşa edilen NFT’ler, sanat ve oyun gibi alanların ürünlerini son müşterilere ayırmasına izin verir.

NFT’ler, dijital sanat dünyasında özellikle popüler hale geldi ve sanatçıların ilk kez eserlerinin sınırlı dijital sürümlerini yayınlamasına izin verdi. Bu, yaratıcılar ve kullanıcılar arasındaki işlemleri kolaylaştıran Rarible gibi dijital ve NFT tabanlı sanat pazarlarında bir artışa yol açtı.

Ancak Küba , kendi NFT setini yaratan tek büyük isim değil. Ünlü dijital sanatçı Beeple, 2020’de günlük çalışmalarının 1 milyon dolara yakın bir fiyata satılan bir NFT koleksiyonunu oluşturdu .

Bu, dijital sanat alanının sadece başlangıcı ve Mark Cuban gibi etkili isimler dahil olduğunda büyümeye devam etmesi muhtemel.

beincrypto

binance.gif