• BITCOIN/TL
  1089744,564
  % -0,30
 • ETHEREUM/TL
  59031
  % 0,55
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % -0,32
 • BITCOIN CASH/TL
  6376.83,329
  % -1,18
 • LITECOIN/TL
  2001.75
  % -0,91
 • COSMOS HUB/TL
  267.46
  % 0,86
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,00
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,21

Michael Saylor, Çin’in Bitcoin Madencilerini Engelleyerek Trilyon Dolarlık Bir Hata Yaptığını Söyledi

binance.gif

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, önde gelen BTC boğası, Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki son baskısının kısa vadeli olumsuz etkilerinden bahsetti. Hash oranı ve fiyat düşüşlerini kabul ederken Saylor, Asya ülkesinden gelen bu ‘hatanın’ diğerleri için mükemmel bir fırsat sağlayacağına inanıyor.

Dünyanın en kalabalık ülkesi bu yıl kripto para birimi alanındaki baskılarını yoğunlaştırdı. Daha spesifik olarak, Asya Süper Gücü, Bitcoin madencilerinin peşine düştü ve çevresel sorunları gerekçe göstererek operasyonlarını durdurmalarını emretti.

BTC madenciliğinde en büyük paya sahip ülke olan bu eylemler ağı hemen etkiledi. Sadece fiyatlar düşmeye başlamadı, aynı zamanda hash oranı birkaç ayın en düşük seviyesine düştü.

Bazı raporlar , bazı madencilerin Kazakistan ve ABD gibi diğer ülkelere taşındığını, ancak sürecin zaman alacağını ve bu nedenle, sonraki zorluk ayarlamasını beklerken metrik toparlanamıyor.

Michael Saylor , Bloomberg ile konuşurken bu endişe verici konuya değindi ve fiyat düşüşlerini Çinli madencilerin pozisyonlarını tasfiye etmek zorunda kalmasına bağladı.

Çin’in madencileri kovma kararından bahsederken, bunu ülke için “trilyon dolarlık bir hata” olarak nitelendirdi ve bu aslında başkaları için fırsatlar sağlayabilir.

“Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı ve yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ve sonra, hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Çin kadar güçlü bir ulusun “trilyon dolarlık bir hata yapmayı göze alabileceğini” kabul etmesine rağmen, hareketi yine de “trajedi” olarak sınıflandırdı.

Bununla birlikte, düşük fiyatlar, yönettiği şirket de dahil olmak üzere , varlığın daha fazla bölümünü indirimli olarak biriktirmek için “Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” .

Saylor, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencilerinin de bundan yararlanacağına inanıyor çünkü “maliyetleri aynı, ancak uzun bir süre %50 daha fazla gelir veya %75 daha fazla gelir elde edecekler.”

cryptopotato

binance.gif