• BITCOIN/TL
  604342,282
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  39723
  % 2,34
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % -0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  6061.66,647
  % 2,00
 • LITECOIN/TL
  1914.25
  % -1,11
 • COSMOS/TL
  336.16
  % 0,94
 • CARDANO/TL
  20.86
  % 1,03
 • TETHER/TL
  9.56
  % 2,72

Michael Saylor, ”Bitcoin’ e Olan İlgili Düşünülenden Daha Fazla”

binance.gif

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor , Bitcoin’e kurumsal ilginin çığ gibi yükseldiğini söylüyor. Önümüzdeki yıl, MicroStrategy‘nin bir hazine stratejisi olarak Bitcoin edinme sürecini takip eden bir şirket selini göreceğini tahmin ediyor .

Daha da ilginci Saylor, bu stratejiyi halihazırda uygulamış olan en az yüz özel şirketle temas kurduğunu iddia ediyor. Ancak, özel firmalar için açıklama zorunluluğu olmadığı için, bu bilgileri açıklamamayı tercih ediyorlar.

“Önümüzdeki 12 ay içinde birçok şirketin bunu yapacağını düşünüyorum ve daha fazla duyuru görmeye başlayacaksınız. Çünkü kimin zamanının geldiği bir fikir. Çok ilgi gördüm, bana ulaşan bir çok özel şirket CEO’su var ve bunu zaten yaptılar, sadece duyuru yapmıyorlar. “

Sunucu Laura Shin , bu özel firmalarla ilgili detaylar için baskı yaptı. Saylor, değerlemede yüz milyonlardan milyar doları artı şirketlere kadar değiştiğini söyleyerek yanıt verdi. Ağı çoğunlukla Amerikan firmaları olsa da, bunun tüm Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’ya yansıyan bir model olduğunu söyledi.

“Bazen milyar dolar artı. Yani milyar, multi milyar, beş yüz milyon, yüz milyon. O tatlı noktada birçok şirket var. Genelde herkes herkesle konuşur. “

Çalışmalarda 1,9 Trilyon Dolarlık Teşvik Anlaşması, Bir Hedge Olarak Bitcoin Cue

MicroStrategy, 2020 yılının Ağustos ayında önemli miktarda Bitcoin elde eden halka açık ilk firma oldu.

O zamandan beri CEO’su Michael Saylor, Bitcoin satın almanın erdemleri konusunda yorulmadan vaaz verdi. Konu hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu, dahası, neden bu belirsiz zamanlarda yapılması gereken bir oyun olduğunu düşünüyor.

MicroStrategy’nin ilk satın almasından hemen sonra Anthony Pompliano ile yapılan bir röportajdan bir alıntı , argümanını özetledi.

“Sorun şu ki, çok param var ve eriyip gitmesini izliyorum… [Yatırımcılar için] benden daha akıllılar, şaka yapmıyorum, ciddiyim, onlar benden daha akıllılar. Paranın çöp olduğunu anlamamdan önce biliyorlardı ve sen paranın üstüne oturmak için bir aptalsın. “

Aylar sonra bu, dünyanın her yerinden insanların zihniyetinde buhar toplayan bir mesaj. Dahası, para basma politikalarının sonu gelmeden, enflasyon tehdidi, ekonomik durgunluk ve felç edici açıklar daha da gerçek hale geliyor.

Yeni seçilen ABD Başkanı Joe Biden bir hafta önce Beyaz Saray’a 1.9 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi planlarıyla geldi. FT de dahil olmak üzere ana akım kuruluşlar planları küçümsedi. Ancak sistemi ayakta tutmak için başka ne yapabilirler?

“Ortalama bir insan bedava öğle yemeği olmadığını anlıyor. Refahın yolu, sadece yazdırıp harcamak kadar kolay olamaz. Bay Biden, daha büyük hükümet harcama artışlarını finanse etmek için düşük oranlara güvenirse, düzeltmeyi amaçladığı sorunları büyüten politikaları ikiye katlayacak: zayıf büyüme, finansal istikrarsızlık ve artan eşitsizlik.

Kurumsal alıcıların Bitcoin ilgisi, kurumsal dünyanın ileride işlerin telaşlı hale gelebileceğini kabul ediyor. Saylor’un bahsettiği sel, bu firmalar için kendini korumanın ne derece bir öncelik haline geldiğini gösteriyor.

newsbtc

binance.gif